Grezda “out”, sulmuesi kuqezi nuk grumbullohet me Rejnxhërsin

0

E ardhmja e Eros Grezdës duket gjithmonë e më larg Rejnxhërsit. Sulmuesi kuqezi u transferua te gjiganti skocez në fillim të sezonit të shkuar dhe i kushtoi bluve plot 2.5 milionë euro, para që u transferuan në arkat e Osijek.

Por që nga kalimi i tij nga kampionati kroat në atë skocez, Grezda nuk arriti të lërë gjurmë dhe shumicën e takimeve i ka ndjekur nga stoli. Për më tepër, sulmuesi ka vuajtur dhe nga dëmtimet e shumta, që i kanë limituar minutat në fushë.

Siç raportojnë mediat skoceze, Stiven Xherrard e ka humbur besimin te anësori i Shqipërisë dhe ka vendosur të mos e grumbullojë me skuadrën në fazën përgatitore që do të zhvillohet në Portugali, duke lënë të kuptohet se Grezda nuk është në planet e tij dhe se me shumë gjasa do të largohet.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.