Browsing Tag

Spanja

VIDEO | Gjermania nuk ia del, Spanja “sundon” Europën

Spanja është shpallur fituese e Europianit U21. Skuadra iberike mundi në finale 2 – 1 Gjermaninë. Ky është trofeu i pestë për spanjollët të cilët barazojnë Italinë për numrin më të lartë të rekordeve. Spanjollët e fillojnë në mënyrë të…

VIDEO | Spanja shënon sërish, Gjermania e dorëzuar

Spanja U21 është vetëm pak minuta larg shpalljes kampione e Europës. Iberikët kanë ccuar shifrat në  2  - 0 ndaj Gjermanisë  në minutën e 69-të falë golit të Dani Olmos. Autori i golit të parë Fabian Ruiz luan përsëri rol kyç edhe në…

Sakrificat e 34-vjeçarit nuk shkojnë dëm, Enrike e rikthen

Jeta ka ulje-ngritjet e saj. Shpeshherë përsëritet fjalia që mosha nuk ka shumë rëndësi në futboll dhe shembulli i fundit vjen nga Spanja. Santi Kazorla ka vuajtur shumë 4 vitet e fundit. Mesfushori ofensiv qëndroi pushim rreth dy vite…

Superkupa e Spanjës shtegton, nuk zhvillohet më në Europë

Paraja duket se vendos për gjithçka dhe Spanja do ta zhvillojë Superkupën e saj në Arabinë Saudite, duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Siç raportohet nga mediat spanjolle negociatat mes federatës spanjolle dhe shtetit saud janë në faza të…

Çmenduri amerikane, Valencia akuzohet për simbolin historik

Skuadra spanjolle e Valencias është përfshirë në një konflikt ligjor me kompaninë e njohur amerikane “DC Comics”, pasi këta të fundit kanë paditur klubin e futbollit për shkak të logos së tyre të re. Për të festuar 100 vjetorin e klubit,…

La Liga nuk toleron, përjashtohet ekipi që nuk jepte rrogat

Komisioni i Disiplinës i La Ligas ka vendosur që të pezullojë të gjitha ndeshjet e mbetura të  skuadrës së Reus Deportiu. Skuadra që aktivizohet në Segunda Divizion, nuk të lejohet të zbresë më në fushë, ndërsa ndeshjet e mëparshme nuk do…

Ramos flet pas disfatës: Anglia një kundërshtar i fortë

Anglia arriti një fitore disi surprizë mbrëmjen e kaluar në fushën e Spanjës, me shfirat 2-3. Pjesa e parë ishte mjaft shokuese për spanjollët e Luis Enrikes, teksa e panë veten në disavantazhin e tre golave, pas dygolëshit të Stërling dhe…

I rilinduri Alkaser: Te Barça nuk më besuan!

Pako Alkaser duket se po rilind përsëri pas dy viteve thuajse në errësirë te Barcelona. Transferimi në Gjermani, te Dortmund duket se ka rezultuar një vendim i shkëlqyer për spanjollin, i cili numëron 6 gola me fanellën verdhezi në tre…

VIDEO | Lista e Spanjës, unikale si e zbulon Luis Enrike

Spanja ka shpallur listën e lojtarëve të kombëtares për miqësoren kundër Uellsit (të enjten e ardhshme) dhe ndeshjen kundër Anglisë për Nations League (15 tetor) që do të zhvillohet në stadiumin e Seviljes. Trajneri Luis Enrike ka…

Njeriu i momentit, Asensio rrëfen këshillën e artë të Zidan

Markso Asensio ishte heroi i kombit spanjoll gjatë natës së djeshme. Paraqitja e fenomenale e 22-vjeçarit  në shpartallimin 6-0 të Kroacisë ka bërë xhiron e botës. Një gol, tri asiste dhe rol kyç në autogolin e kroatëve, një 90-minutësh që…

La Liga në SHBA, ndërhyn qeveria spanjolle dhe UEFA

Marrëveshja e presidentit të La Ligës, Havier Tebas, me një kompani amerikane për zhvillimin e ndeshjeve të kampionatit spanjoll në Amerikë ka marrë një goditje të fortë.  Lajmi bëhet i ditur nga gazeta sportive “MARCA”, sipas së cilës…

Çështja Zhordi Alba, ka risi në kampin spanjoll

Dyert e kombëtares spanjolle janë të hapura për Zhordi Albën. Sipas mediave spanjolle rikthimi i mbrojtësit të majtë në kombëtare është thjesht çështje kohe. Luis Enrike shpjegoi se për momentin nuk e shikonte plotësisht gati ish-lojtarin e…

Luis Enrike i befasuar me lojtarët, ka një premtim

Spanja do të luajë kundër Anglisë sonte në mitikun “Wembley”, ndërsa Luis Enrike kërkon ta nisë më fitore eksperiencën e tij në stolin e kombëtares spanjolle. Trajneri është i kënaqur me qëndrimin e lojtarëve dhe zbulon mënyrën e lojës që…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online