Enrike? Modriç duhet veçuar, por Mesi është një hap para të gjithëve

0

Lusi Enrike do të sfidojë Kroacinë sot në mbrëmje me Spanjën e tij. Pas suksesit që arriti ndaj Anglisë në transfertë ,sot ka një tjetër ndeshje të vështirë me nënkampionët e Botës. Numri një i stolit të Spanjës ka komentuar dhe për individët e skuadrës nga Ballkani, ku ka veçuar Modriç dhe Rakitiç, por kur vjen puna për të folur për më të mirin në botë, ai nuk ka asnjë dyshim

“Nëse më duhet të flas për Kroacinë, duhet të veçoj Modriç dhe Rakitiç, të dy janë lojtarë të jashtëzakonshëm dhe duhen diferencuar si individë. Nëse flasim për më të mirin në botë, unë do të veçoja Lionel Mesin, i cili është një hap para të gjithëve”.

Kjo deklaratë mund të krijoi sërish një zhurmë mediatike, pasi ish-trajneri i Barcelonës normalisht që i është dashur që të takojë disa nga lojtarët e Realit, të cilët i ka pasur kundërshtar për shumë vite. Kjo dashuri e vjetër për Mesin e Barcelonës, mund të jetë një shkëndijë që nuk duhej të ndizej.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.