Luis Enrike i befasuar me lojtarët, ka një premtim

0

Spanja do të luajë kundër Anglisë sonte në mitikun “Wembley”, ndërsa Luis Enrike kërkon ta nisë më fitore eksperiencën e tij në stolin e kombëtares spanjolle. Trajneri është i kënaqur me qëndrimin e lojtarëve dhe zbulon mënyrën e lojës që do të zhvillojë Spanja në drejtimin e tij.

Rrugëtimi i Spanjës në Nations League nis sonte përballë Anglisë, ndërsa Kroacia është ekipi tjetër që plotëson grupin numër 4.

“Ka qenë një javë spektakolare dhe nuk shpresoja që mund të shkonte më mirë. Si trajner, nuk e mbaj mend një javë të tillë, ku lojtarët të jenë sjellë në këtë mënyrë. Do të luajmë në sulm, qarkullim topi, presing lart dhe do të tentojmë të krijojmë raste për gol”, tregon trajneri 48-vjeçari i Spanjës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.