Browsing Tag

Spanja

Një tjetër legjendë i jep lamtumirën kombëtares spanjolle

Vazhdon revolucioni në kombëtaren spanjolle. Pas dorëheqjeve të Andres Iniestës dhe Zherard Pikesë, një tjetër lojtar që ka shkruar historinë e futbollit iberik ka deklaruar dorëheqjen nga përfaqësuesja “Roja La”. Bëhet fjalë për…

Infantino: Rubiales me principe dhe vizion, Spanja shkon larg

Shkarkimi i trajnerit Lopetegui nga kombëtarja e Spanjës, vetëm pak ditë para nisjes së Botërorit të Rusisë, shkaktoi polemika në vendin iberik. Federata spanjolle veproi shpejt dhe "pa mëshirë". Luis Rubiales, kreu i futbollit spanjoll,…