VIDEO | Gola dhe rezultat surprizë, Hysaj dhe Napoli ndalen nga ekipi i Serie B

Napoli duket se nuk po merr vrullin e duhur për të nisur sezonine ri të Serie…

Zyrtare | Sampdoria huazon Vrionin, mbetet në Serie B

Xhakomo Vrioni mbetet në Serie B. Sulmuesi në pronësi të Sampdorias është huazuar për nje sezon…

Memushaj mbetet i Peskarës, mesfushori zbulon objektivat e sezonit të ri

Ledian Memushaj dhe Peskara do vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një sezon. Kontrata e vlonjatit mbaron në…

Memushaj me ekip të ri? E ardhmja e lojtarit kuqezi ende e paqartë

E ardhmja e Ledian Memushaj është një dilemë. Edhe pse mesfushori shqiptar është grumbulluar me Peskarën…

De Biazi i pafat, Lotito i beson ish-trajnerit të Italisë

Ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Xhani De Biazi, ishte një ndër kandidatët për të marrë rolin…

Ndryshime në portën e Peskarës, zbardhet e ardhmja e Kastratit

Elhan Kastrati u aktivizua në katër ndeshje gjatë këtij sezoni me ekipin e Peskarës, aty ku…

Gjithçka zyrtare, Alesandro Nesta gati për aventurën e re

Tani është zyrtare. Alesandro Nesta është gati të nisë aventurën e re me Frozinonen. Ish-mbrojtësi i…

Zbulohet oferta për Inzagin, trajneri gati për etapën e radhës

Filipo Inzagi është pranë rikthimit në stol. Trajneri qëndron pushim që prej 28 janarit, ditë kur…

Gjen akordin me presidentin, Nesta synon rikthimin në Serie A

Alesandro Nesta ka gjetur akordin me ekipin e ri. Ish-mbrojtësi i famshëm do të drejtojë Frozinonen…

Ofertë zyrtare, Inzagi pranë rikthimit në stol

Filipo Inzagi u shkarkua nga Bolonja me datë 28 janar të këtij viti. Ekipi nuk kishte…

VIDEO | Romeo zgjohet në kohë, Verona prish ëndrrën e Çitadelës

Verona shkrumboi ëndrrën e Çitadelës për debutimin në Serie A. Në takimin e kthimit të finales…

Në kërkim të historisë, klubi pa stadium drejt ngjitjes në Serie A

Një natë më parë është zhvilluar finalja e fazës “Play-off” në Serie B, nga ku do…

Apeli shpëton Palermon, siçilianët shmangin rënien në Serie C

Palermo ka shmangur rënien në Serie C. Klubi sicilian u dënua me zbritje një divizion më…

Gjykata e Lacios i jep të drejtë Foxhias, Serie B në kaos

Përjashtimi i Palermos dhe rrëzimi në Serie C bëri që të ketë disa ndryshime në verdiktet…

Memushaj: E dinim se do të vuanim, jemi gati për këto lloj betejash

Ledian Memushaj zhvilloi një paraqitje shumë të mirë kundër Veronës në transfertë. Ai u vlerësua me…

“Shpirti dhe zemra e një Peskare të egërsuar”, Memushaj mes më të mirëve

Verona priti Peskarën mbrëmjen e kaluar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të fazës play-off. Synimi i…

Nesta e mbyll te Peruxhia, mund të kthehet te dashuria e parë!

Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Peruxhës. Eliminimi në ndeshjen e…

Mrekullia e Breshias, vlerësime të shumta për Emanuele Ndoj

Breshia ka bërë gati-gati një mrekulli me ngjitjen në Serie A për sezonin e ardhshëm, me…

Palaçollëqet e presidentit anormal, Palermo rrezikon shumë

Sezoni i tanishëm i Palermos mund të hidhet në erë për shkak të disa mashtrimeve me…

VIDEO | Dermaku i jep tri pikë Kozencës, Ndoj e Memolla përballen si “spektatorë”

Kastriot Dermaku shënoi golin e parë në Serie B në takimin e sotëm, ku skuadra e…

Pëlqehet nga dy klube, Dermaku drejt Serie A

Kastriot Dermaku po zhvillon një sezon shumë të mirë me Kozencën në Serie B. Paraqitjet e…

Italia e fiksuar pas “VAR”-it, tani sjellin një risi të veçantë

Serie A ishte kampionati i parë në Europë që vuri në punë sistemin varë në fillim…

Memushaj motivon ekipin: Ja si rikthehemi në Serie A

Peskara do të ndeshet sot me Peruxhën në një ndeshje, ku në rast fitoreje skuadra e…

“Ringjallet” Avdijaj, klubi italian merr në provë sulmuesin

Donis Avdijaj është prej më shumë se një muaji një lojtar i lirë. Sulmuesi i përfaqësueses…

Vrioni karikon Venecian: Kozmi na ka ndryshuar, ja çfarë duhet për të shpëtuar

Serse Kozmi e nisi mbarë aventurën në krye të Venecias. Ekipi ku bën pjesë Xhakomo Vrioni,…

Trajneri i Vrionit dhuron spektakël në prezantim: Ne jemi si gratë shtatzëna!

Venecia nuk po kalon një formë të mirë. Ekipi i Xhakomo Vrionit pësoi kundër Veronës humbjen…

Ndoj kundër së kaluarës: E çuditshme t’i shënoja Padovës, treguam karakter

Emanuele Ndoj shënoi një gol të bukur kundër Padovës në transfertë të martën në mbrëmje, duke…

Peskara e pafuqishme, Memushaj disfatë nga ish-ekipi

Ledjan Memushaj ishte titullar për 90 minuta në sfidën që Peskara luajti në transfertë ndaj ish-ekipit…

“Rrugaçi” që ia ofruan Flamurtarit, tjetër bëmë në Serinë B

Futbollisti i Napolit, Zinedin Maçaç, ishte shumë pranë kalimit te Flamurtari gjatë merkatos së verës. Megjithatë,…

Talenti italian kërkohet nga gjysma e Europës, presidenti: Duhet ta mbroj!

Mesfushori i talentuar i Breshias, Sandro Tonali po tërheq shumë interes nga klubet më elitare të…

Energjiku i javës? Tifozët italianë zgjedhin mesfushorin shqiptar

Fundjava e kaluar ishte shumë pozitive për Emanuele Ndojn dhe Breshian e tij. Mesfushori shqiptar ishte…

Vlerësimet në mediat italiane, fundjavë pozitive për legjionarët

Fundjava shkoi në përgjithësi mirë për legjionarët në Itali. Në Serie A, Etrit Berisha mori një…

Mavraj i shkëlqyer në Gjermani, Manaj me hapa të sigurt drejt La Ligas

Futbollistët shqiptarë kanë pasur një fundjavë të mbingarkuar dhe kanë luajtur shumë minuta për skuadrat e…

VIDEO | Ndoj heroi i Breshias, penallti e fituar dhe gol spektakolar

Emanuele Ndoj ka gjetur golin e dytë në kampionat për këtë sezon. Mesfushori i kombëtares shqiptare…

“Shpërthimi” i Dermakut, drejtori i Kozencës sqaron të ardhmen e mbrojtësit

Mbrojtësi shqiptar Kastriot Dermaku ka qenë një ndër lojtarët më të mirë të skuadrës së Kozencës…

Specialisti i asisteve, Memushaj në krye të listës së Serie B

Ledian Memushaj vazhdon të jetë një ndër lojtarët që spikasin te skuadra e Peskarës. Kapiteni i…

VIDEO | Momente ankthi në Serie B, dëmtim “horror” i mesfushorit italian

Takimi i Serie B midis Leçes dhe Askolit zgjati vetëm pak minuta, pasi një përplasje e…

Mungoi sërish në stërvitje, mesfushori kuqezi i nënshtrohet terapisë

Skuadra e Peskaras është pretendentja kryesore për tu ngjitur në Serie A këtë sezon dhe mesfushori…

Rëndësia e Memushaj te Peskara, trajneri elozhe për mesfushorin kuqezi

Ledian Memushaj është një nga lojtarët më me eksperiencë te kombëtarja e drejtuar nga Kristian Panuçi…

VIDEO | Muriqi fiton derbin e shqiptarëve në Turqi, 90 minuta për Vrionin

Rizespori, skuadra ku aktivizohet Vedat Muriqi ka qenë surpriza e javës në Superligën turke, pasi ka…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online