Ramsej i bashkohet elitës, ja kush janë 10 futbollistët më të paguar

Aron Ramsej u bë një nga lojtarët më të paguar në botën e futbollit, pas zyrtarizimit të tij te Juventusi. Uellsiani do të jetë lojtar i “Zonjës së Vjetër” në verë dhe do të përfitojë një rrogë javore prej 400 mijë paundësh (57 mijë e 142 paundë në ditë).

Kjo rrogë faraonike e bashkon mesfushorin 28-vjeçar me elitën e të paguarve në futboll. Ja kush janë dhjetë futbollistët që paguhen më shumë:

Rroga mujore, sipas “L’Equipe”

Kilian Mbape (PSG) £1.52m
Aron Ramsej (Juventus)  £1.73m / Oskar (Shangai SIPG) £1.73m
Aleksis Sançez (Man. Junajtid)  £2m
Filip Kutinjo (Barcelona)  £2.02m
Garet Bejl (Real Madrid)  £2.5m
Luis Suarez (Barcelona)  £2.55m
Nejmar (PSG)  £2.69m
Antuan Grizman (Atletiko)  £2.9m
Kristiano Ronaldo (Juventus)  £4.13m
Lionel Mesi (Barcelona)  £7.2m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online