VIDEO | Ronaldo kundër tifozit: Nuk ke fanellë të Juventusit?!

Kristiano Ronaldo u transferua në verë të Juventusi, duke u larguar pas 9 sezonesh nga Reali i Madridit. Ky transferim i cilësuar si transferimi më i mirë i dekadës së fundit. Transferimi më i mirë i dekadës së shkuar? Ronaldo te Reali i Madridit. Dihet që ylli portugez është futbollisti më i njohur dhe lojtari më i pëlqyer në botë, pasi ka miliona ndjekës në rrjetet sociale dhe tifozët udhëtojnë me kilometra të tëra vetëm që të jenë pranë tij.

Në grumbullimin e kombëtares portugeze, një tifoz i Real Madridit dhe i Ronaldos kishte udhëtuar nga Spanja, vetëm që të takonte idhullin e tij dhe të merrte një autograf. Pavarësisht se kishte fanellën e Realit të Madridit në duar, Ronaldo u afrua dhe firmosi këtë fanellë, por nuk ngurroi të lëshojë një batutë të veçantë: “Nuk kishe ndonjë fanellë të Juventusit?”. Ylli portugez foli me nuanca humori, por kjo fjali ka bërë që tifozët e Juventusit të çmenden në rrjetet sociale, pasi janë të lumtur me faktin që Ronaldo nuk mendon për ekip tjetër vec “Zonjës së Vjetër”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online