Bejl qëndron, Reali ndryshon mendje dhe i mohon milionat e Kinës

Garet Bejl ka gjatë gjithë kësaj kohe që tenton të qëndrojë te Reali, ndërsa klubi spanjoll ia ka bërë të qartë me çdo lloj mënyre se duhej të largohej. Trajneri Zidan e ka shprehur publikisht faktin që uellsiani nuk bën pjesë në planet e tij.

Presioni i madh i largimit e bindi më në fund 30-vjeçarin të studionte ofertat që i kishin ardhur. Më tunduesja (nga ana financiare) ishte ajo e Jiangsu Suning. 22 milionë euro në sezon ofronin kinezët dhe Bejl pranoi ofertën e tyre.

Pikërisht në momentin që akordi BCC raporton se Bejl nuk do të transferohet në vendin aziatik. Real Madrid ka bllokuar shitjen dhe ka vendosur të mbajë sulmuesin në Madrid. Situata për “Los Blancos” ka ndryshuar dhe ata nuk duan ta shesin uellsianin, të paktën për momentin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online