Nuk ka më dilema, Frashëri njofton ndarjen me Kukësin

Po flitej prej ditësh për një largim të Stivi Frashërit nga skuadra e Kukësit dhe tashmë…

Katër sezone te Laçi, Selmani i falënderon të gjithë pas largimit

Gentian Selmani u largua pas katër sezonesh te skuadra e Laçit. Portieri i kombëtares shqiptare ka…

Seria e largimeve te Teuta vazhdon, e mbyll dhe gardiani i portës

Pas Tomislav Bushiç dhe Gerhard Prognit, nga Teuta është larguar edhe portieri Isli Hidi. Gardiani i…

Një talent për portën, Tirana “kampione” në merkato!

Tirana pas një periudhe të vogël qetësie në merkato ka nisur sërish me prurje. Lojtarët vendas…

Zyrtare | Tirana pa frena, një “ish” rikthehet te bardheblutë

Tirana është skuadra më aktive e Superiores në këtë merkato vere dhe bardheblutë janë përforcuar ndjeshëm.…

FOTO | Dy vite të nxehta, Ter Shtegen është me fat

Portieri i Barcelonës dhe i Gjermanisë, Mark-Andre Ter Shtegen, festoi mbrëmë 2-vjetorin e martesës me bukuroshen…

Presidenti i ri i Fiorentinës s’ka durim, shet portierin e talentuar

Te Fiorentina, ka nisur një epokë e re. Klubi ka kaluar këtë verë në pronësinë e…

Guardiola merr portier me mik, i beson një veterani

E pabesueshme, por e vërtetë. Pep Guardiola ka gjetur portierin e dytë dhe bëhet fjalë për…

Derbi londinez për Strakoshën, Lacio nuk e lëshon

Sipas asaj që është raportuar nga “Corriere di Roma”, Arsenali po përshpejton tratativat për portierin kuqezi,…

VIDEO | E pabesueshme, Nojer imiton Nejmarin me Gjermaninë

Manuel Nojer vazhdon të surprizojë. Portieri i Gjermanisë shquhet për lojën e tij me këmbë, por…

Bufon ndahet me PSG-në: Parisi, si një shtëpi e vogël për mua

PSG dhe Xhanluixhi Bufon nuk kanë vazhduar bashkëpunimin. Portieri legjendar italian iu bashkua kampionëve të Francës…

Jo vetëm Aleksi, tjetër largim nga skuadra e Luftëtarit

Albano Aleksi dhe klubi i Luftëtarit mbyllën dje zyrtarisht bashkëpunimin mes tyre, pas tre sezonesh. Sot,…

Rikthim i bujshëm i një “rivali”, një legjendë firmos për Çelsin

Klubi i Çelsit do të rikthejë portierin legjendar, Peter Çeh. Gardiani i portës së Arsenalit do…

Selmani: Kombëtarja më ka bërë mirë, ja si e ndala Bregun

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, ishte lojtari më i mirë në fushën e lojës përballë Skënderbeut,…

VIDEO: Strakosha hero, i pret penalltinë yllit argjentinas

Po luhet sfida mes Lacios dhe Udinezes, e vlefshme për Serie A dhe lacialët po udhëheqin…

VIDEO | Gjesti i vitit në Uruguai, portieri dërgon në ekstazë tifozin e veçantë

Jemi mësuar me tifozë që futen në fushën e blertë për të takuar idhullin e tyre.…

Koliçi: Kam 20 vite në futboll, si ky grup nuk kam parë asnjëherë!

Portieri i Flamurtarit, Enea Koliçi ishte lojtari më i mirë në takimin e kuqezinjve kundër Kukësit,…

“Iki vetëm nëse ma kërkon Zidan”, te Reali tani ka një çështje!

Çështja se kush e meriton të jetë portieri titullar i Real Madrid ka kohë që zien.…

Selmani: Gabimet e pafalshme na mohuan përmbysjen e madhe

Portieri dhe kapiteni i Laçit, Gentian Selmani ka shfrytëzuar rrjetet e tij sociale për të falënderuar…

Bakaj: Luftëtarin e çoj në finale, ja çfarë thanë lojtarët e Partizanit

Portieri i dytë i Luftëtarit, Edvan Bakaj bëri një ndeshje të shkëlqyer sot përballë Partizanit, duke…

Konfirmohet dëmtimi i Kurtua, nuk dihet kur rikthehet

Tibo Kurtua u largua te Çelsi për t’u rikthyer në Madrid, kësaj radhe me fanellën e…

Bëri gafë të pafalshme, Kurtua: Mbetem një ndër më të mirët në botë!

Portieri i Realit të Madridit, Tibo Kurtua ka pësuar një rënie të formës në javët e…

Karius vazhdon me gafat, trajneri i Beshiktash: Nuk e di çfarë ka!

Loris Karius u bë personazhi më i përfolur pas finales së sezonit të shkuar të Ligës…

VIDEO | Stërvitja e veçantë e Muriç, shqiptari asiston trajnerët e Sitit

Arijanet Muriç po kalon sezonin e tij më të mirë në karrierë, pasi ka luajtur disa…

Idhulli, e ardhmja dhe rrugëtimi me Vllazninë: Sherri i thotë të gjitha

Portieri i Vllaznisë, Alen Sherri mbron portën e Vllaznisë prej disa sezonesh tashmë, edhe pse në…

Sa ndryshe nga Serie A, Alison dhe statistikat për t’u harruar në Premier

Braziliani Alison Beker u shpall portieri më i mirë sezonin e shkuar në Serie A, pasi…

Strakosha | “Muri” i Lacios që po çmend Italinë me pritjet e tij

Thomas Strakosha është prej kohësh numri një i Lacios dhe është një nga lojtarët më të…

VIDEO | Mrekulli dhe gafa! Ja si vlerësohet Strakosha pas Napolit

Portieri kuqezi, Thomas Strakosha bëri një ndeshje relativisht të mirë përballë Napolit, por në disa raste…

Legjenda e gjallë e Barcelonës, njihuni me lojtarin më të vjetër katalanas

Skuadra e Barcelonës është një nga ekipet më të mëdha në botë, e mbushur me histori…

Ish-portieri i Kamzës gjen ekip, transferohet në Kosovë

Trajneri i skuadrës kosovare Drita, Shpëtim Duro ka hedhur sytë nga Superiorja për të përforcuar skuadrën…

Avdyli: Konkurrenca e shëndoshë, ju tregoj ndryshimin mes Duros dhe Gjokës

Portieri i Kamzës, Ilir Avdyli po kalon një sezon të mirë deri më tani me skuadrën…

FOTO | Nga porta, në punëtor ndërtimi: Historia e portierit të Trepçës

Situata në klubet kosovare që luajnë në IPKO Superliga sa i takon aspektin financiar nuk ka…

Selmani: Nuk i druhem konkurrencës, jam lojtar i Laçit

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra kurbinase, por…

“Gardiani” Muriç, porta nuk është më problem për Guardiolën

Arijanet Muriçi është një emër që gjatë kohëve të fundit, ka fituar zemrat e shumë sportdashësve…

Video | Njihuni me portierin më të shëndoshë në planet

Portieri i përfaqësueses së Seishels, Dejv Musard, ka shijuar disa momente fame, pasi një video e…

Video | Gafë e çmendur në Selanik, portieri “merr në qafë” PAOK-un

Viti 2018 nuk ka qenë një vit shumë i mbarë për portierët. Këtë mund ta dëshmojnë…

Zyrtare: Alison te Liverpuli, bëhet portieri më i shtrenjtë në botë

Liverpuli i sezonit të ardhshëm po bëhet gjithnjë e më i frikshëm. Klubi i drejtuar nga…

Erzeni mbetet pa portier, Hoxha drejt Gjermanisë

  Një tjetër lojtar titullar i skuadrës së Erzenit do i bashkëngjitet kampionatit gjerman pas Emiljano…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online