VIDEO | Gjesti i vitit në Uruguai, portieri dërgon në ekstazë tifozin e veçantë

Jemi mësuar me tifozë që futen në fushën e blertë për të takuar idhullin e tyre. Mjaftojnë edhe pak sekonda për të qenë përballë futbollistit të preferuar, kënaqësi që nuk harrohet kurrë.

Në Uruguaj ka ndodhur një episod shumë i bukur dhe paksa ndryshe. Luhej ndeshja Plaza-Penarol. Një gol i kapitenit Pereira në minutat shtesë të pjesës së parë i dhuroi fitoren miqve.

Kur arbitri sinjalizoi fundin e takimit dhe lojtarët e dy ekipeve po kryenin ritualet e zakonshme të përshëndetjes, një tifoz vendas futet në fushë. Lukasi i vogël vuan nga Sindroma Down dhe zemra e tij rreh fort për Plazën. Djaloshi shkon menjëherë drejt portierit mik të Penarolit, të cilit i kërkon të gjuajë një penallti.

U tha, u bë! Të dy nisen drejt portës. Aty afrohet edhe arbitri për ta bërë sa më “serioz” këtë moment. Djaloshi puth topin, gjuan bukur, shënon dhe niset i lumtur drejt flamurit të kornes. Duartrokitje në stadium nga tifozët që nuk kishin ikur akoma, ndërsa Lukasi ndihet në qiellin e shtatë.

Ai rikthehet përsëri te portieri kundërshtar, i dhuron një përqafim të ngrohtë dhe del jashtë fushe krenar për golin e shënuar dhe emocionet e provuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online