Browsing Tag

Mourinho

Dështimi i vitit te Junajtid, sulmuesi kërkon largimin

Kryefjala e merkatos së janarit të kaluar në Angli ishte transferimi i Aleksis Sançez nga Arsenali te Mançester Junajtid. Sulmuesi kilian kishte vetëm 6 muaj të mbetur në kontratë dhe “topçinjtë” pranuan ta shkëmbenin me armenin Henrik…

Fillojnë bisedimet, Junajtid kontakton Alegrin

Situata te Mançester Junajtid nuk është aspak e qetë. Drejtuesit e klubit po mendojnë për më të keqen dhe janë duke parë se kush mund ta zëvendësojë portugezin në stolin e “djajve të kuq”. Sajti i njohur italian “calciomercato”, ka…

Murinjo e ka me mbrojtësit: Nuk janë të aftë

Shumica e trajnerëve i ruajtën kritikat për lojtarët brenda mureve të dhomave të zhveshjes. Por, trajneri i Mançester Junajtid, Zhoze Murinjo, nuk e ka problem t’i thotë hapur se çfarë nuk i pëlqen te lojtarët e tij para mikrofonave të…

VIDEO / Hakmerret Murinjo, demaskon në konferencë gazetarin

Tabloidi i njohur anglez “The Sun” publikoi ditën e djeshme një lajm ku shkruhej se Zinedin Zidan kishte marrë në telefon trajneri e Mançester Junajtid, Zhoze Murinjo, për ta qetësuar këtë të fundit në lidhje me lajmet e shumta që e…

Murinjo dhe penalltia e Xhons: E dija që do e humbiste

Mançester Junajtid u eliminua mbrëmë nga Carabao Cup, pasi lojtarët e Derbi u treguan më të saktë në ekzekutimin e 11-metërshave. Koha e rregullt e lojës u mbyll në barazim 2-2 dhe ishte Felaini ai i cili mbajti në lojë shokët e skuadrës.…

“Mourinho Out”, Lampard çon “mësuesin” në shtëpi

Nëse para ndeshjes së Kupës së Ligës kundër Derbi Kauntit u fol pa fund për një sherr mes Murinjos dhe Pol Pogbasë, me këtë të fundit që tashmë nuk do të jetë më kapiten (për sa kohë ta drejtojë Zhozeja), mënyra më e mirë (apo më e keqe?)…

Smolling ndryshon modelin e flokëve, Murinjo ia thotë troç

Kris Smolling ishte një ndër protagonistët e fitores së Mançester Junajtid në transfertën ndaj Uotfordit, ku shënoi dhe golin e dytë të takimit. Por, përveç golit, qendërmbrojtësi anglez  ra në sy dhe për modelin e ri të flokëve, që u bë…

Zherom Boateng zbulon telefonatën me Murinjon

Zherom Boateng ka telefonuar Zhose Murinjon për ta falënderuar për interesin e treguar për të pasi refuzoi një kalim tek Mançester Juanjtid. Mbrojtësi i Bajern Mynih ishte vetëm një nga qendërmbrojtësit e shumtë të lidhur me një kalim të…

“Luftë civile” te Junajtid, shkaku është… Marsial

Zhoze Murinjo pësoi humbjen më të thellë të karrierës si pritës kundër Totenhemit. Fitorja 0-3 e londinezëve ka tronditur në themel “Djajtë e Kuq”, por kur mendohej se situata nuk mund të shkonte më keq, ka ardhur një tjetër goditje për…

Marsial bën lëmsh Junajtid, klubi i del kundër Murinjos

Antoni Marsial është bërë “molla e sherrit” te klubi i Mançester Junajtid. Media franceze “RMC Sport” ka zbuluar se sulmuesi francez është shkaku kryesor i grindjes midis trajnerit Zhoze Murinjo dhe administratorit të Mançester Junajtid, Ed…

Lojtarët i vihen kundër, Murinjo në fije të perit

Humbja 3-1 në transfertën ndaj Brajtonit ka bërë që situata te “Djajtë e Kuq” të bëhet alarmante. Medie të ndryshme në Angli po raportojnë se situata në dhomat zhveshjes është kritike me teknikun Murinjo, i cili po humbet mbështetjen e…

Video | Vjen disfata e parë, aromë krize te Mançester Junajtid

Është dashur vetëm java e dytë e Premier League që Mançester Junajtid të provojë shijen e humbjes. “Djajtë e Kuq” janë mundur nga Brajton me rezultatin 3-2. Një pjesë e parë për t’u harruar, ndërsa në të dytën skuadrës së Murinjos i mungoi…

E konfirmon Murinjo, Junajtid “blindon” De Gean

Gjatë viteve të fundit, David De Gea, ka qenë disa herë afër largimit nga “Djajtë e Kuq”. Gardiani ka pasur gjithmonë dëshirë të kthehet në atdhe, dhe farë mirë mund t’ia kishte dalë, po të mos ishte për një minutë vonesë në sistemin e…

“Pogba-Murinjo, sherr në dhomat e zhveshjes”

Pol Pogba nuk është i lumtur te Mançester Junajtid dhe pas fitores së javës së shkuar ndaj Lester Sitit e tha hapur: "Për të dhënë maksimumin lojtarët të duhet të jenë të lumtur, përndryshe nuk janë të qetë. Më mirë të mos flas më shumë,…

Pogba ngacmon Murinjon me “kode”

Pol Pogba nuk dëshiron të hapë tema të vjetra. Kampioni botës shpreh dashurinë e tij për Mançester Junajtid, klub ku ai është rritur dhe thotë se e dashuron. Ai thekson se e ka ëndërruar ta veshë këtë fanellë, por që të japë më të…

Dita e fundit e merkatos, Murinjo dorëzohet

Ndryshe nga tradita, në Angli do të mbyllin sot merkaton e verës, duke kënaqur në një farë mënyre trajnerët, që janë ankuar gjithmonë se e nisin sezonin me pasiguri dhe me frikën se do u largohet ndonjë titullar deri në 31 gusht. Këtë…

Pogba te Barcelona? Murinjo vendosi gjithçka

Pol Pogba ka qenë lojtari që ka trazuar merkaton gjatë këtyre ditëve, por nuk do të ketë asnjë "bum". Mnaçester Junajtid ka vendosur "veton" dhe mesfushori francez do të mbetet pjesë e klubit anglez. Barcelona e donte mesfushorin, por nuk…

Boateng në radarin e Junajtid, Murinjo ideon shkëmbimin

Zherom Boateng e ka bërë të ditur prej kohësh se kërkon të provojë një eksperiencë jashtë Gjermanisë, dhe për mbrojtësin 29-vjeçar janë vënë në lëvizje disa klube elitare evropiane, ku më të përfolurit kanë qenë francezët e PSG-së. Sipas…

Murinjo i frikësohet sezonit të ri

Skuadra e Mançester Junajtid ka luajtur disa ndeshje në Amerikë, aty ku po zhvillon fazën përgatitore, ndaj disa ekipeve si: Klab Amerika, San Hoze, Milan dhe Liverpul, por vetëm në një takim ka arritur të triumfojë. Edhe ndeshjen ndaj…

Murinjo bën ironi me Klopin, por kush ka shpenzuar më shumë?

Zhoze Murinjo ka deklaruar se Liverpulit nuk i afrohet askush për shpenzime dhe tashmë duhet të fitojë Premier Ligën, pas blerjeve të mëdha në tregun e futbollistëve, ku The Reds janë mbreti këtë verë. Megjithatë, është interesante të…

Liverpuli mbreti i merkatos, Klop i përgjigjet Murinjos

Liverpuli është mbreti i merkatos në Premier Ligë këtë verë, nuk ka asnjë dyshim, edhe pse ka ende pak javë deri në mbyllje të merkatos, që në Angli këtë vit do të mbyllet pa ardhur mesi i gushtit. The Reds kanë afruar lojtarë klasi, por…

Perishiç i thotë “JO” Junajtidit, Murinjo “hakmerret”

Nënkampioni i botës, Ivan Perishiç, ka qënë prej kohësh në shënjestrën e Mançester Junajtid. Ishte pothuajse e sigurt dhe të gjithë besonin se ai do të shkonte ne “Olld Traford”. Por, për habinë e të gjithëve, për të dytën herë kroati i…

Murinjo sheh Liverpulin si favorit për fitimin e Premier Ligë

Skuadra e Liverpulit ketë verë po zhvillon një merkato mjaft cilësore. Të kuqtë kërkojnë të sjellin në “Anfilld” titullin e shumëkërkuar, që mungon prej 28 vitesh. Pas nënshkrimit me portierin e Romës, brazilian Alison, për shifrën e 85…

Çelsi të bëjë gati milionat, Murinjo i bën nder

Pas një sezoni të vështirë me Mançester Juanited dhe Francën për Antoni Marsial vjen një drite jeshile. Sulmuesi 22-vjeçar francez nuk ishte shumë i preferuar nga Murinjo, trajneri i Junajtid, për të qenë pjese e formacionit të djajve të…

“Te Reali ka rënë flaka, nuk do i hedh benzinë”

Reali në krizë totale, shumë nga yjet duken të destinuar të shiten dhe një prej tyre, më i madhi, Kristiano Ronaldo, përflitet për kthim te Mançester Junajtid. Largimi i tij vjen edhe nga pakënaqësia e portugezit në lidhje me reagimin e…

Ditë feste për Murinjon, fitore në Bërnli dhe në merkato

Mançester Junajtid ka shkuar përkohësisht -9 nga Mançester Siti në renditjen e Premier Ligës, pas fitores 1-0 në Bërnli pasditen e sotme. Një gol i bukur shënuar nga Antoni Marsial në fillim të pjesës së dytë mjaftoi që Zhoze Murinjo të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online