Browsing Tag

Mourinho

E ardhmja e Murinjos një mister, befason portugezi

Zhoze Murinjo po i mungon botës së futbollit dhe që nga muaji dhjetor, portugezi është me pushime. Trajneri i famshëm u shkarkua nga Mançester Junajtid në fundin e vitit të shkuar dhe ka qenë shpeshherë në fokusin e mediave, që janë munduar…

Reali bën hapin e parë, Murinjo do të rikthehet në Madrid

“Kur dikush të kërkon për herë të dytë, kjo tregon sa i zoti je!”, kështu u shpreh Zhoze Murinjo disa ditë më parë kur u pyet për një rikthim tek Interi. Por mesa duket, portugezi e ka pasur për Realin e Madridit. Sipas mediave…

Murinjo: Është e padrejtë të krahasosh Mesin me Ronaldon

Debati “Mesi apo Ronaldo” ka qenë një ndër temat më delikate të dekadës së fundit. Secili prej legjendave të sportit të futbollit ka mbas vetes me qindra miliona fansa, të cilët “luftojnë dhëmbë për dhëmbë” me njeri-tjetrin, në arenën e…

Murinjo te Bajerni? Kjo deklaratë e tij “i vë kapakun”

Zhoze Murinjo ka “CV” të frikshme përsa i përket karrierës si trajner. Portugezi ka qenë në krye të ekipeve elitare në Portugali, Angli, Itali dhe Spanjë. E vetmja ligë elitare, ku ai nuk ka trajnuar ende, është Gjermania. Shumë vetë…

Murinjo: Te Benfika nuk kthehem, tek Interi apo Reali…

Zhoze Murinjo nuk është i interesuar në lidhje me një kthim në Portugali për të drejtuar Benfikën, ndërsa vijon i qetë pushimet. The Special One u pushua nga puna te Man Utd para Krishtlindjeve dhe presidenti i Benfikës Luis Filipe…

VIDEO | Murinjo pas largimit: Nuk kam çfarë të them!

Shkarkimi i Zhose Murinjos një ditë më parë nga drejtimi i Mançester Junajtid, erdhi në mënyrë të papritur, teksa rezultatet negative të luzitanit kishin kohë që ishin të pranishme, pasi sezoni i “djajve të kuq” është në kufijtë e…

Pronarët e Junajtid marrin vendimin, ja trajneri i ri

Drejtuesit e Mançester Junajtid nuk kanë humbur kohë për të caktuar zëvendësuesin e Zhoze Murinjos. Në mëngjesin e ditës së sotme në mediet angleze filluan të qarkullonin lajme se trajneri i ri i “djajve të kuq” do të ishte norvegjezi Ole…

Murinjo bën filozofin: Dy gola i shënuam ne!

Zhoze Murinjo është një njeri i dorëzuar, e sheh se nuk ka çfarë të përmirësojë tek Mançester Junajtid dhe thjesht ankohet, çdo javë. Edhe pas humbjes në ndeshjen pa ndonjë vlerë në Valencia trajneri portugez akuzoi skuadrën e tij për…

Mosaktivizimi i Fred, Murinjo shpjegon situatën e brazilianit

Transferimi më i kushtueshëm i merkatos së kësaj vere te Mançester Junajtid ishte pikërisht braziliani i blerë nga Shaktar Donetsk, Fred.Mesfushori kaloi në rradhët e djajve të kuq për shumën e 52 milionë sterlinave, por deri tani më shumë…

Debat i ashpër mes Murinjos e Pogbas, e zbulon një “spiun”

Mançester Junajtid po kalon një ecuri shumë të dobët në kampionatin  anglez. “Djajtë e kuq” nuk shkuan më shumë se një barazim me shifra 2 – 2 në transfertën kundër Sauthemptonit. Objektivi titull u harrua thuajse dy muaj më parë, ndërsa…

Stili Guardiola: goli i Gyndogan erdhi pas 44 pasimesh!

Mançester Siti mposhti bindshëm 3-1 Mançester Junajtid në derbi, me një dominim të frikshëm, aq sa skuadra e Zhoze Murinjos e goditi vetëm një herë portën kundërshtare, në rastin e penalltisë së shënuar nga Marsial, penallti që ishte më…

Siti nuk njeh rivalë, dominim total në derbin e Mançesterit

Mançester Siti fitoi me lehtësi derbin ndaj Mançester Junajtid  me rezultatin 3 - 1. Kampionët në fuqi të Anglisë treguan se diferencat midis tyre dhe “djajve të kuq” mbeten të mëdha. Humbja në derbi djeg shumë për tifozët e Junajtid, të…

Skolls kundër Murinjos: Duhet të tregonte klas!

Mançester Junajtid mori një fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e kaluar në fushën  e Juventusit, i cili shihet si një ndër pretendentët kryesor për të fituar Championsin. Përmbysja e bërë në minutat e fundit i dha akoma më shumë gëzim…

Murinjo provokon tifozët e Juves: Më ofenduan!

Ndoshta Mançester Junajtid nuk po luan ndonjë futboll fantastik, por Zhoze Murinjo mbetet një personazh i jashtëzakonshëm  i cili dhuron spektakël jashtë fushe. Pas gjestit me prangat, pas vrapit legjendar në fushën e Camp Nou që po…

Murinjo: Nuk kam lojtarë, më duhet të improvizoj

Zhoze Murinjo pësoi një tjetër humbje, teksa Mançester Junajtid u mund në  “Old Trafford” nga Juventusi me rezultatin 0-1. Tekniku portugez u duk i dorëzuar në konferencën pas takimit, ku tha se për të pasur sukses duhet që klubi i tij të…

Murinjo për rekord, e para herë që ndodh pas 46 ndeshjesh

Në orën 21:00 do të luhet supersfida e mbrëmjes së sotme Mançester Junajtid-Juventus, e vlefshme për fazën e grupeve të “UEFA Champions Legue”. Pak momente më parë të dy skuadrat kanë nxjerrë dhe formacionet zyrtare për këtë ndeshje. Ajo…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online