VIDEO / Junajtid dhe Murinjo i japin fund ecurisë surprizë të Uotfordit

Mançester Junajtid ka fituar me rezultatin 2-1, transfertën e vështirë ndaj londinezëve të Uotfordit. Skuadra vendase pëson humbjen e parë në Premier Ligë, pas katër ndeshjesh ku “grerëzat” nuk njihnin rezultat tjetër përveç fitores.

“Djajtë e Kuq” e mbyllën pjesën e parë nën avantazhin e dy golave, falë finalizimeve të Lukakut dhe Smolling të cilët ndëshkuan ekipin vendas pas gabimeve në mbrojtje gjatë dy goditjeve dënimi. Uotfordi rriti presionin në pjesën e dytë dhe ngushtoi shifrat me golin e Andre Greit, por më pas rezultati ngeli i pandryshuar, kjo dhe falë një pritje fantastike të David De Geas në minutat e fundit të takimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online