Spektakli i Murinjos: “Nuk humbëm. E dini sa trofe kam fituar?”

0

Zhoze Murinjo është si kapiteni i një anijeje që po mbytet, por nuk fundoset pa luftuar dhe mundohet të ruajë krenarinë deri në fund, pasi fundja ka më çfarë të krenohet.

Trajneri i Mançester Junajtid është në fije të perit pas humbjes më të thellë shtëpiake në karrierë, kundër Totenhemit, por pas ndeshjes duartrokiti tifozët dhe në konferencë për shtyp dhuroi spektakël, duke e mbyllur me një dalje nervoze ku kërkonte respekt.

“I duartrokita tifozët sepse ata nuk lexojnë gazeta, nuk shohin TV, janë tepër të zgjuar për t’u bërë pjesë e cirkut.

“Ne humbëm me rezultat, por nuk humbëm realisht. Në aspektin taktik ne nuk humbëm. Totenhemi shënoi golat, i treti mbylli ndeshjen, por nuk humbëm.

“3-0, e dini çdo të thotë? Tre, aq gola pësuam dhe aq pikë humbëm. Por tre do të thotë edhe sa herë e kam fituar unë Premier Ligën, ndërsa gjithë trajnerët e tjerë së bashku e kanë fituar dy herë. Respekt, duhet respekt! “.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.