Browsing Tag

MLS

Zyrtare: Kolorado Rapids zbulon të ardhmen e Gashit

Kolorado Rapids po mendon për sezonin e ri futbollistik dhe bërja e një bilanci në këto momente është gjëja e duhur. Klubi amerikan që garon në MLS ka publikuar listën e futbollistëve që do të vijojnë të mbeten në ekip. Janë plot 18…

Dramatike, Zlatan Ibrahimoviç jashtë “playoff”-it

Mjaftonte një fitore për Los Anxheles Galaksi për të parë magjitë e Zlatan Ibrahimoviç edhe në “play-off”. Fatkeqësisht gara është mbyllur këtu për skuadrën kalifornianë, që u mposht në shtëpi me rezultatin 2-3 nga Hjuston Dinamo.…

Bekam tashmë pronar klubi, shpenzon 150 milionë dollarë

Dejvid Bekam ka vendosur t’i rikthehet futbollit, jo si lojtar ose trajner, por si pronar i një klubi. Ish-futbollisti anglez, i cili ka grumbulluar një pasuri prej qindra miliona dollarësh ka vënë në jetë projektin e tij më të ri, një klub…

Perla e radhës: Shijojeni Ibrën sa është këtu!

Zllatan Ibrahimoviç është gjithmonë i njëjti. Lojtari i Los Anxhelos Galaksi flet për të ardhmen e tij dhe lëshon batutën e radhës. Si gjithmonë origjinal, suedezi ndihet mirë, nuk ngopet së fituari dhe njerëzit duhet të shijojnë momentin.…

Ibra braktis ekipin, shkak bari artificial

Zllatan Ibrahimoviç ka marrë përsëri vëmendjen e medieve amerikane. Suedezi ka refuzuar të udhëtojë me ekipin e “Los Angeles Galaxy” në transfertën ndaj “Seattle Sounders”. Arsyeja për këtë vendim të 36-vjeçarit është fusha tërësisht…