Dramatike, Zlatan Ibrahimoviç jashtë “playoff”-it

0

Mjaftonte një fitore për Los Anxheles Galaksi për të parë magjitë e Zlatan Ibrahimoviç edhe në “play-off”. Fatkeqësisht gara është mbyllur këtu për skuadrën kalifornianë, që u mposht në shtëpi me rezultatin 2-3 nga Hjuston Dinamo.

Gjithçka e hedhur poshtë, pasi Kamara arriti të shënonte dy gola dhe Los Anxheles Galaksi e mbylli pjesën e parë me avantazhin e dyfishtë. Por në pjesën e dytë ndodhi edhe ajo që nuk pritej. Fillimisht shënoi Kuioto dhe më pas Manotas me penallti.

HIGHLIGHTS: LA Galaxy vs. Houston Dynamo

LA Galaxy out. A Decision Day thriller saw the Houston Dynamo comeback to beat Zlatan Ibrahimovi? & company 3-2.

Gepostet von Major League Soccer (MLS) am Sonntag, 28. Oktober 2018

2-2, në një ndeshje që për Hjuston Dinamo nuk kishte asnjë vlerë. Xhovani Dos Santos zbriti në fushë për të ndihmuar LA Galaksi, por pa sukses. Manotas shënoi edhe golin e tretë dhe më pas miqtë arritën të bëjnë rezistencë dhe të fitojnë.

Ibra mbetet jashtë “playoff”-it, sikurse edhe Xhovinko. Italiani ishte në fushë në ndeshjen e djeshme që Toronto fitoi 4-1 kundër Atlanda Junajtid. Sulmues shtatshkurtër ishte autor i golit të katërt për skuadrën e tij.

Match Highlights: Toronto vs. Atlanta

Playing spoiler, breaking hearts.Toronto FC ran past Atlanta United FC with a 4-1 Decision Day win, destroying the dream of a Supporters' Shield in the ATL.

Gepostet von Major League Soccer (MLS) am Sonntag, 28. Oktober 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.