Browsing Tag

MLS

Rashani drejt Amerikës, klubi i “MLS” shfaq interes

E ardhmja e Elbasan Rashanit mund të jetë në kampionatin amerikan “MLS”. Sipas medies norvegjeze “telemarksavisa” për 26-vjeçarin ka shfaqur interes klubi i njohur DC United, pjesë e të cilit është dhe futbollisti me famë botërore Uejn…

Dy blerje historike, Dejvid Bekam befason me Interin e tij

Dejvid Bekam është president i Inter Majemit në Amerikë dhe ka nisur punën për të përforcuar skuadrën, në mënyrë që të rivalizojë me ekipet më të mira në MLS sezonin e ardhshëm. Kjo merkato është e para e plotë për ish-futbollistin anglez,…

Ibra “Zot” në Amerikë, tripletë fantastike në derbi

Zllatan Ibrahimoviç është ndër ata futbollistë që ka fjalët i ka të shumta, por në të njëjtën suedezi është edhe një njeri i veprave. Sulmuesi e ka shprehur në shumë raste se mendon që është lojtari më i mirë në kampionatin amerikan “MLS”…

VIDEO | Runi realizon çmendurinë e vitit, gol nga 70 metra!

Uejn Runi ka shënuar një gol të cmendur, në sfidën që ekipi i tij i DC United luajti përballë Orlando City. Ndeshja përfundoi me fitoren minimale të DC United, me Runin që i dhuroi tri pikët. Pikërisht në minutën e 10-të, Uejn Runi…

Arrihet marrëveshja, De Rosi gjen klubin e ri

Daniele De Rosin nuk do e shohim më me fanellën e Romës. Italiani u largua pas më shumë se një dekade nga klubi i tij i zemrës. Kështu mesfushorit i duhet të gjejë një skuadër tjetër, ku të kalojë pjesën e mbetur të karrierës. Duke parë…

E ardhmja e Ronaldos? Pirlo jep mendimin e tij

Juventusi është e tashmja dhe e ardhmja e afërt e për Kristiano Ronaldon. Portugezi ka edhe dy vite të tjera në kontratën me bardhezinjtë, por pas kësaj kohe nuk mund të themi se ka ardhur fundi i karrierës. 34-vjeçari ka treguar se është…

Ibra: Ju tregoj më të madhin, një prekje dhe niste magjia!

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur kurrë admirimin për të. Suedezi i famshëm nisi futbollin në lagjet e varfra të Rosengorit me një ëndërr në kokë: të bëhej një futbollist si Ronaldo Fenomeni. Sot mund të ndihet krenar për karrierën e…

VIDEO | Uejn Runi i rilindur, shpërthen me tripletë në MLS

Uejn Runi e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin e ri në MLS. Ekipi i tij udhëheq me shtatë pikë pas tre ndeshjes, teksa nuk ka pësuar asnjë gol dhe ka shënuar plot shtatë. Mbrëmjen e kaluar, DC Junajtid, shkatërroi 5-0, Real Salt Lake në…

FOTO | Kampionati amerikan nis me gola dhe… rekord acari!

Fundjavën që lamë pas nisi sezoni i ri i kampionatit amerikan të futbollit, MLS. Një ndër ndeshjet më të veçanta ishte ajo mes Kolorado Repdis dhe Portland Timbers, e cila përveçse spektaklit që dhuroi në fushë, ishte e veçantë, pasi u…

VIDEO | Ibra e nis mbarë, gol dhe fitore për Los Anxhelosin

Sezoni i ri ka nisur në mënyrën më të mirë për Zllatan Ibrahimoviç. Suedezi shënoi golin e fitores për Los Anxhelos Galaksi në ndeshjen kundër Çikagos Fire. Ndeshja nisi keq për ekipin e Ibrës. Miqtë kaluan në avantazh në minutën e 49-të me…

Uejn Runi në telashe, amerikanët e prangosin në aeroport

Sulmuesi i njohur anglez, Uejn Runi, është arrestuar nga autoritetet amerikane, sapo ky i fundit zbriti në aeroportin e Uashingtonit. Shkak për këtë arrestim është bërë një incident i ndodhur në 16 dhjetor të vitit të kaluar. Sulmuesi i…

Urim “alla Zlatan”, Ibrahimoviç nuk di të jetë normal

Zlatan Ibrahimoviç njihet për karakterin e tij dhe për deklaratat e shpeshta që bën nëpër media apo intervistat që jep, duke lavdëruar veten. Pak kohë më parë, sulmuesi zyrtarizoi qëndrimin në Amerikë për një tjetër sezon dhe tha se viti i…

Rikthehet Frenk De Bur, fillon “ëndrra amerikane”

Ish-trajneri i Interit, Frenk de Bur, ka zgjedhur të vijojë karrierën e tij në kampionatin amerikan, “MLS”. Tekniku holandez ka firmosur një kontratë afatgjatë me Atlanta Junajtid, skuadër kjo që u shpall fituese e sezonit që sapo lamë pas.…

Ibrahimoviç vendos përfundmisht, klubi jep njoftimin zyrtar

Spekulimet për një transferim të mundshëm të Zllatan Ibrahimoviç drejt Europës, konkretisht te skuadra e Milanit ishin të shumta. Gjithsesi, ditët e fundit është konfirmuar si nga drejtuesit e klubit kuqezi, po ashtu dhe nga vetë lojtari…

Ibra u jep fund dilemave, zbuloni ekipin e “ri” të suedezit

Zllatan Ibrahimoviç u ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij. Sulmuesi suedez, i cili aktualisht është një lojtar i LA Galaksi, ka shpërndarë një video-mesazh në llogaritë e tij në “rrjetet sociale”, që shoqërohet me mbishkrimin “MLZ,…

VIDEO | Historike në MLS, Atlanta e Tata Martinos kampione!

Atlanta Junajtid arriti një fitore historike përballë Portland Timbers, duke fituar titullin kampion. Finalja e madhe e MLS u mbyll me rezultatin 2-0 për Atlantën, që fitoi titullin e parë në historinë e saj, në sezonin e dytë në elitën e