(VIDEO)/ Ndeshje magjike për Dejvis, te Bajerni “fërkojnë duart”

Alfonso Dejvis, ka qenë protagonisti i kësaj jave në “MLS”. Sulmuesi, i cili u ble pak ditë më parë nga Bajerni i Mynihut ka zhvilluar ndeshjen më të mirë të karrierës së tij duke udhëhequr ekipin e Vankuver Uajtkeps në fitoren 4-2 ndaj miqve nga Minesota.

Sulmuesi 17-vjeçar luajti rol kyç në të katërt golat e skuadrës së tij, duke shënuar dy gola, si dhe duke asistuar shokët e skuadrës për dy të tjerët. Talenti kanadez do t’i bashkohet Bajernit gjatë merkatos së janarit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online