Video | Goli i 500-të me një lëvizje të pabesueshme, duartrokrokitje për Ibrën

0

Zllatan Ibrahimoviç është sërish njeriu i momentit në “MLS”. Sulmuesi 36-vjeçar shënoi golin e 500-të në karrierë në transfertën ndaj Torontos me një veprim akrobatik, që magjepsi tifozët kanedezë.

Ata nuk ngurruan të duartrokisnin spektaklin që iu dhuroi suedezi, edhe pse u ndëshkoi skuadrën e zemrës, duke ngushtuar rezultatin në 3-1. Fatkeqësisht golit i Ibrahimoviç nuk i dhuroi pikë skuadrës së LA Galaksi, që humbi takimin me rezultatin 5-3.

Ibrahimoviç i bashkohet Ronaldos dhe Mesit si lojtarët e vetëm aktiv që kanë shënuar të paktën 500 gola në karrierën e tyre si futbollistë profesionistë.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.