Nga lojtari i muajt te penalltia vendimtare, Runi “engjëll dhe “djall”

0

Uejn Runej u shpall dje lojtari i muajit, megjithatë në mbrëmje erdhi eliminimi nga “play-off”-i i MLS-së. Ish-kapiteni i Anglisë zhvilloi një muaj fantastik duke marrë 4 fitore në 5 ndeshje me skuadrën e tij DC United , duke shënuar dhe 5 gola, megjithatë dje ka ardhur eliminimi nga skuadra e Columbus Crew.

Përgjegjës për këtë dështim pa diskutim që ka dhe ish-kapiteni i Anglisë, i cili gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Koha e rregullt dhe shtesa përfundoi në ekuilibër me rezultatin 2-2 dhe më pas u desh që të goditeshin 11-metërshta, për të përcaktuar skuadrën që avanconte më tej.

Lojtarët e Columbus Crew u treguan më të saktë nga pika e bardhë e 11-metërshit, duke e kaluar raundin  parë të ”play-off”. I pafat anglezi, i cili ishte nderuar si lojtari më i mirë i muajit të shkuar e nis me një eliminim dramatik.

Wouldn’t be the Knockout Round of the Audi MLS Cup Playoffs without penalty kicks.Columbus Crew SC advance!

Gepostet von Major League Soccer (MLS) am Donnerstag, 1. November 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.