Shqipëria U19 fiton miqësoren, Muçi dhe Broja përmbysin Kosovën

0

Shqipëria U19 ka fituar me rezultatin 3 – 1 ndaj Kosovës në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme në Drenas. Djemtë e drejtuar nga Nevil Dede përmbysën rezultatin falë dopietës së sulmuesit të Tiranës Ernest Muçi dhe golit të futbollistit të akademisë së Çelsit, Armando Broja.

Ky ishte takimi i parë miqësor midis dy skuadrave, një ndeshje e dytë është programuar të zhvillohet pas dy ditësh.

MIQËSORE
KOSOVË 1 – 3 SHQIPËRI
Shënues: Prapashtica 33’ / Muçi 42’, 69’, Broja 80’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.