Maqedonia e Veriut mposht kombëtaren U19, sfida njeh vetëm gola shqiptarësh

0

Kombëtarja e 19-vjeçarëve zhvilloi sot miqësoren e dytë me Maqedoninë e Veriut. Sfida e luajtur në qytetin e Ohrit u fitua nga përfaqësuesja vendase me rezultatin 2 – 1.

Sulmuesi i Çelsit Armando Broja zhbllokoi ndeshjen me golin në minutën e 10-të, ndërsa skuadra “fqinje” përmbysi rezultatin falë dy golave të shënuar Jeton Dauti dhe Agron Elezi, dy futbollistë të etnisë shqiptare.

 

Miqësore | Maqedonia e Veriut 2 – 1 Shqipëria
Shënues:  Dauti 40’, Elezi 53’ / Broja 10’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.