Befasohet Milani: Akordi në rrezik, mesfushori rrit pretendimet

0

Goditja e tretë e Milanit në merkato rrezikon të mos realizohet. Mediat italiane kanë konfirmuar prej ditësh akordin midis kuqezinjve dhe Empolit për shërbimet e Ismael Benaser.

Gjithsesi, diçka ka ngecur dhe marrëveshja mund të hidhet në kosh. Problemi qëndron te rroga e 21-vjeçarit algjerian. Benaser kërkon 2 milionë euro rrogë në sezon, ndërsa Milani ofron 1.3 të tilla për momentin.

Benaser

Në ndjekje të mesfushorit janë edhe Borusia e Dortmundit dhe Arsenali, të cilët janë gati për të përfituar dhe për t’i plotësuar kushtet mesfushorit të kombëtares afrikane.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.