Browsing Tag

Lille

Pasuesi i Pepe, Lil “hap thesin” për sulmuesin e Brazilit

Lilë është gati të shesë Nikolas Pepe për shumën e 80 milionë eurove. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë është mes Arsenalit dhe Napolit, por “topçinjtë” janë në avantazh për të siguruar shërbimet e tij. Klubi francez do të luajë në grupet e…

Roma sfidon Interin dhe Juven për talentin portugez

Rafael Leao është talenti portugez i radhës që ka shpërthyer në këtë periudhë të artë për futbollin luzitan. Juventus, Inter, Napoli dhe së fundmi Roma kërkojnë me ngulm shërbimet e djaloshit. Leao aktivizohet si sulmues qendre, por edhe në…

Dëshira dhe kushti i vetëm, agjenti i Pepe flet troç

Nikolas Pepe është ndër më të kërkuarit në merkato. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë shkëlqeu sezonin e kaluar me Lilën, duke numëruar 22 gola të shënuar dhe 11 asiste të dhuruara për shokët e tij. 23-vjeçari bën mirë të gjitha pozicionet…

Të gjithë presin Hames, Napoli përgatit goditjen e bujshme

Ndërkohë që tifozët po presin Hames Rodrigez, Napoli po kërkon një sulmues. Spanjolli Rodrigo refuzoi nënkampionët e Italisë, ndërsa Mauro Ikardi po pret Juventusin. Oferta e De Laurentis është tunduese, por argjentinasi synon transferimin…

Kur të ikën “treni i fundit”…

Sapo u hap merkato e kësaj vere disa javë më parë, e gjithë vëmendja ishte te ylli i Lilës, Nikolas Pepe. Bajerni i Mynihut, Arsenali, Liverpuli dhe PSG ishin vetëm disa nga skuadrat e interesuara për shërbimet e 23-vjeçarit. Edhe pse…

Zyrtare | Transferim i goditur, një talent i madh për Lilën

Skuadra franceze e Lilës ka siguruar shërbimet e Timonti Ueah, djali i ish-futbollistit legjendar dhe fituesit të “Topit të Artë”, Xhorxh Ueah. Timonti ka dalë nga akademia e PSG-së dhe ka treguar një talent të madh, duke ndjekur hapat e…

10 milionë për djalin e një legjende, Lila di çfarë bën!

Lila zhvilloi një sezon fantastik, teksa u renditën në vendin e dytë në Ligën e parë franceze pas kampionëve të PSG-së. Sezonin e ardhshëm, ata do të luajnë edhe në grupet e Champions League dhe kërkojnë të ndërtojnë një ekip dinjitoz.…

Liverpul apo Bajern Mynih? Afrikani merr vendimin final

Nikolas Pepe është një ndër sulmuesit më të kërkuar në merkato. Lojtari nga Bregu i Fildishtë pëlqehet shumë nga Bajern Mynih dhe Liverpul. Bavarezët e ndjekin prej kohësh dhe kanë nisur negociatat me të, ndërsa Jurgen Klop synon ta…

Liverpul nis merkaton, ofertë faraonike për yllin afrikan

Liverpuli e ka përfunduar festën e titullit dhe tani po mendon për sezonin e ri. Është periudha e nxehtë e merkatos dhe “The Reds” nuk kanë ndërmend të qëndrojnë në vend. Klop dëshiron më shumë opsionë në sulm për të mos u profilizuar vetëm…

Jo vetëm Gatuzo, ja kush rrezikon shumë te Milani

Situata te Milani nuk është aspak e mirë dhe e qetë. Kuqezinjtë po zhvillonin një kampionat pozitiv, madje arritën të renditeshin edhe në vendin e tretë. Humbja në derbi përballë Interit nuk u përballua mirë psikologjikisht dhe pas asaj…

E kërkon e gjithë Europa, agjenti i Pepes zbulon të ardhmen

Nikolas Pepe është një ndër emrat më të përfolur në prag të merkatos së verës, me mesfushorin e avancuar që ka mahnitur këtë sezon me fanellën e Lilës në Ligue 1. Një sërë klubesh janë vënë në ndjekje të tij, me francezët që kërkojnë së…

Bajerni hap thesin, 80 milionë euro për yllin e Ligue 1

Bajerni i Mynihut po zhvillon një ndër sezonet më pak të suksesshëm të viteve të fundit, teksa është eleminuar në Champions League që në fazën e 1/8-ave, ndërsa në Bundesligë ndan kreun me Dortmundin me pikë të barabarta. Në klubin…

VIDEO | Ylli i ri i Lilës, goli i fundit është një perlë

Nikolas Pepe është një emër që disa prej mund ta kenë dëgjuar gjatë javëvë të fundit. Sulmuesi anësor i skuadrës së Lilës po zhvillon një sezon fantastik me 16 gola të shënuar dhe tetë asiste në 23 takime. Të tilla paraqitje natyrshëm që…

Lila bind Berishën, Atalanta ka në dorë gjithçka

Etrit Berisha po kërkohet me ngulm nga Lila. Klubi francez ka në listën e tij disa alternativa, por objektivi kryesor është portieri i kombëtares sonë. Gjithsesi, për të arritur tek ai duhet bindur Atalanta. Bergameskët e kanë nxjerrë në…

Agim Zeka gjen golin e parë sezonal në Francë

Në javën e tretë të kampionatit National 2, divizioni i katërt francez, ku merr pjesë ekipi B i Lilës, Agim Zeka ka gjetur golin e parë sezonal. Talenti shqiptar, i transferuar në janar te Lila, shënoi në ndeshjen e luajtur në Sedan para dy…