VIDEO | Ylli i ri i Lilës, goli i fundit është një perlë

0

Nikolas Pepe është një emër që disa prej mund ta kenë dëgjuar gjatë javëvë të fundit. Sulmuesi anësor i skuadrës së Lilës po zhvillon një sezon fantastik me 16 gola të shënuar dhe tetë asiste në 23 takime.

Të tilla paraqitje natyrshëm që sjellin interes nga klube elitare, që duan ta bëjnë të tyrin fenomenin 23-vjeçar të kampionatit francez. Gjithsesi është e sigurt se gjatë muajve të verës, në zyrat e klubit ngta veriu i Francës do të ketë shumë vizita për lojtarin në fjalë.

Së fundmi mëngjarashi shënoi një gol spektakolar në fitoren 4 – 0 ndaj Nicës së Patrik Vieras. Topin e merr në këmbë nga vija e mesit në fushë, vrapon me një shpejtësi skëterrë  dhe më pas përdor “armën” e tij  më të fortë, këmbën e majtë dhe gjen rrugën e rrjetës. Disa e krahasojnë me Tierri Henrinë për nga stili i lojës, sigurisht gola të tillë në kujtojnë ato të francezit, vetëm se më këmbën e kundërt.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online