VIDEO | Panik për Mesin në Ibiza, sulmohet gjatë koncertit

Lionel Mesi dhe partnerja e tij Antonela kanë përjetuar disa momente ankthi gjatë një koncerti në…

Skualifikim dhe gjobë, merret vendimi për Leo Mesin

Më në fund është marrë vendimi në lidhje me deklaratat e forta të Leo Mesit në…

Surpriza e Barcelonës, Grizman vlen më shumë se Leo Mesi!

Antuan Grizman është gati të nisë një etapë të re në karrierën e tij. Sulmuesi francez…

Thumbimi i radhës: Pse ka heshtur Mesi te Barça?!

Polemikat Brazil-Argjentinë nuk kanë fund. Ekipi i Tites fitoi Kupën e Amerikës për herë të nëntë…

E bujshme, ftesa e çuditshme befason Argjentinën!

Leo Mesi rrezikon një dënim shembullor nga CONMEBOL, institucioni që qeveris futbollin amerikano-jugor. Plot dy vite…

“Mesi na trishtoi, e harroi fitoren 6-1? Brazili s’i ka rastësisht 5 yje”

Deklaratat e Leo Mesit për korrupsion dhe favorizim të Brazilit nga arbitrat nuk ju kanë pëlqyer…

VIDEO | Karton pas 14 vitesh, Mesi dhe Medel ndëshkohen me të kuqe

Argjentina po udhëheq 2-0 kundër Kilit, në ndeshjen finale për vendin e tretë në Kupën e…

“E kuptoj Mesin, arbitri ishte më nervoz se ne”, Alvesh i habit të gjithë

Një ndeshje Brazil-Argjentinë mbetet unike dhe përballje e zjarrtë pavarësisht kompeticionit ku luhet apo formës së…

“Leo Mesi njësoj si Matrix, ja gabimi që bëjnë të gjithë!”

Roberto Moreno ka marrë drejtimin e kombëtares spanjolle dhe është gati për nisjen e kësaj aventure…

VIDEO | E pamundura ndodhi, e majta e Mesit është katastrofë

E kemi parë me qindra herë momentin kur Lionel Mesi i vetëm përballë portierëve nuk tregon…

Mesi: Djali im feston golat e Realit, më ka mbetur vetëm një ëndërr për të realizuar

Kupa e Amerikës nis me datë 14 qershor dhe Leo Mesi është i karikuar në maksimum.…

Goli më i bukur në Champions, tifozët zgjedhin

Sezoni që sapo u mbyll i Champions Ligës ishte ndër më emocionuesit e viteve të fundit.…

Tjetër çmim për Ronaldon, vjen vlerësimi nga UEFA

Kristiano Ronaldo nuk ia doli të triumfonte në Champions për të katërtin vit rresht. Portugezi dhe…

“Nuk largohem pa festuar me Argjentinën! CR7? Te Reali u zemëruan kur fola”

Leo Mesi nuk ka fituar kurrë me Argjentinën e tij, asnjë trofe. Ylli i futbollit botëror…

Këshilla e Obamës: Një gjeni nuk ia del vetëm, shihni Mesin dhe Argjentinën!

Leo Mesi është një futbollist unikal. Një mrekulli për sytë të shohësh “pleshtin” me top në…

Mesi dhe… autogola, Barcelona e varur nga argjentinasi!

Leo Mesi dhe kaq. Kjo ka qenë Barcelona e dy viteve të fundit që nga ikja…

VIDEO | I pikëlluar dhe pa fjalë, ja si largohet Mesi nga “Anfield”

Champions-i po kthehet në një makth për Barcelonën. Për të dytin vit radhazi skuadra katalanase është…

Më shumë se një futbollist, gjesti i Mesit do t’u habisë

Nëse jeni ndër ata pak njerëz që për çfarëdolloj arsyeje nuk keni një mendim pozitiv për…

Kasano: CR7 nuk ka lidhje me Mesin, fat i madh që po shijojmë numrin 10

Antonio Kasano e vlerëson shumë Kristiano Ronaldon, por ai mbetet një fans i zjarrtë i Leo…

“Mesi do të luajë deri 45 vjeç, do i ndërtojmë 10 statuja! Të gjithë më bëjnë këtë pyetje”

Leo Mesi mbush 32 vjeç me datë 24 qershor, por kjo gjë nuk po e pengon…

Dilema Mesi-Ronaldo, Kielini i quan jashtëtokësorë dhe i krahason me… tenistë!

Krahasimet mes Lionel Mesit dhe Kristiano Ronaldos nuk do të kenë fund as për dekadat e…

Mesin e thërrasin të votojë, në… Itali!

Lionel Mesi është një burim krenarie për miliona argjentinas në mbarë botën. Megjithatë, me “pleshtin” mund…

Merret vendimi për Mbape, Leo Mesi nuk kapet më

Kilian Mbape u ndëshkua me karton të kuq në finalen e Kupës së Francës. PSG dështoi…

Vidal: Mesi ka edhe një cilësi të veçantë, ja kë ekip prisja në finale

Arturo Vidal zhvilloi një ndeshje shumë të mirë kundër Liverpulit. “Luftëtari” kilian ndihet i lumtur për…

Mesi e Mbape s’kanë konkurrencë, 5 ndeshje vendosin fatin e “Këpucës së Artë”

Lionel Mesi dhe Kilian Mbape janë dy lojtarët me numrin më të madh të golave gjatë…

VIDEO: Magjitë e Mesit dhe gafa e De Geas, merr fund dueli në Barcelonë

Lionel Mesi rikthehet të shënojë në çerekfinalet  e Champions-it pas më shumë se 12 ndeshjesh, madje…

Bartomeu: Mesit i vendos klauzolë 1 euro! Dembele e ka kaluar Nejmarin

Kontrata e Lionel Mesit me Barcelonën zgjat edhe për dy sezone. Megjithatë, mediet katalanase kanë filluar…

Smolling: U përballëm me Ronaldon e Mbapenë, ma sillni Mesin!

Mesi do të përballet sonte me Kris Smolling për çerekfinalet e Champions League dhe mbrojtësi është…

Edhe dy “tabu” për Mesin, argjentinasi me mision

Leo Mesi është “vrasësi” i skuadrave angleze. Argjentinasi, në 30 ndeshje që regjistron kundër skuadrave angleze…

Rekordi fantastik: Atalanta “mbretëresha”, sipër Zapatës vetëm Mesi!

Xhan Piero Gasperini ka formuar një ekip fantastik tek Atalanta. Dy sezonet e fundit u mbyllën…

500 mijë euro “gjobë” për Argjentinën, i gjithë faji është i Mesit

Argjentina do të ndeshet ditën e martë me Marokun në kuadër të një ndeshje miqësorë. Federata…

Kthim, zhgënjim dhe dëmtim për Lionel Mesin

Argentina rigjeti Lionel Mesin para miqësores kundër Venezuelës, por ylli i Barcelonës nuk është vetvetja kur…

VIDEO | Grafiku i pabesueshëm, Mesi e Ronaldo në çmendurinë e shifrave!

Leo Mesi dhe Kristiano Ronaldo janë dy ndër futbollistët më të mirë të historisë së lojës…

VIDEO |  Barazim rekordi dhe gol spektakolar, shijoni “perlën” e Leo Mesit

Lionel Mesi debutoi në tetor të vitit 2004 me fanellën e Barcelonës. Në 15 vite “pleshti”…

Skenari i pabesueshëm, në horizont finalja mitike midis Mesit e Ronaldos

Shorti i hedhur sot në Nion të Zvicrës, pati një risi nga vitet e shkuara. Pasi…

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për…

Aguero jashtë, shpërthen Maradona: Mos Skaloni nuk ka televizor?!

Lionel Skaloni shpalli listën e lojtarëve të grumbulluar për miqësoret e marsit kundër Venezuelës dhe Marokut.…

Sekreti dhe sinqeriteti i Luis Enrikes: Pata probleme me Mesin, ja pse u largova nga Barça

Luis Enrike mori drejtimin e Barcelonës në maj të vitit 2014 dhe qëndroi tre sezone në…

Morati: Ja si tentuam Mesin e Iniestën, por Barça më mahniti! Ibra? S’e harroj bisedën me të

Masimo Morati mbetet një ndër presidentët më të famshëm. Ish-kreu i Interit shpenzoi pafund për ekipin…

“Mos ki frikë nga askush”, Nejmar rikthehet në kohë dhe përlotet

Nejmar u transferua te Barcelona në verën e vitit 2013. Braziliani kaloi katër sezone fantastike në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online