Ishin në radhë për të, talenti shqiptar bindet nga Igli Tare

Florent Shehu është lojtari më i ri i Lacios. Për 17-vjeçarin kishin treguar interes një sërë klubesh evropiane, por lëvizja e Igli Tares ka qenë vendimtare në këtë lëvizje. Shehu ka firmosur kontratë 3-vjeçare dhe do të jetë pjesë e ekipit të dytë të klubit kryeqytetas.

Talenti ka lindur në Francë dhe aktualisht familja e tij jeton në Zvicër. Aktivizohej me të rinjtë e Levantes dhe më parë ka kaluar kohë në “La Masia” dhe në akademinë e Valencias. Pozicioni natyral i tij është sulmues i majtë, por nuk e ka aspak problem të spostohet në mesfushë, prapa sulmuesve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online