Inzagi shtyn pushimet, synon me çdo kusht stolin e Milanit

0

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, Simone Inzagi ka vendosur që të shtyjë pushimet e tij në Amerikë. Arsyeja? Synon t’i bashkohet Milanit me çdo kusht. Rivali i vetëm për stolin kuqezi, për momentin është vetëm Marko Xhanpaolo.

Presidenti i Lacios, Lotito, nuk ka ndërmend ta lejojë Inzagin të largohet dhe është gati t’i ofrojë një kontratë të re. Kjo kontratë mësoeht se është 3-vjeçare, me një rritje rroge 1.5 deri në 2 milionë euro. Milani është gati t’i ofrojë Inzagit një pagë 2.5 milionë euro në vit.

Kuqezinjtë kanë vendosur edhe një afat se kur Inzagi duhet të vendosë, që është ditën e martë. Mbetet për t’u parë se çfarë vendimi do të marrë trajneri i Lacios, Simone Inzagi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.