Gatuzo: Jemi të lodhur, Paketa luan titullar kundër Lacios

0

Xhenaro Gatuzo foli për Milan TV para ndeshjes kundër Lacios, gjysmëfinale e Kupës së Italisë. Në fjalën e tij, trajneri i Milanit tha:

HISTORIKU – “Viti i shkuar ka ikur, duhet të shikojmë të tashmen. Kundër Lacios luajmë gjithmonë të barabartë, fillojmë 0-0. Të arrijmë finalen e Kupës është shumë e rëndësishme për ne, por duhet të bëjmë një ndeshje të shkëlqyer”.

NDESHJA – “Jemi shumë të lodhur, kampionati na ka lodhur. Nesër luajmë në shtëpi, do të kemi shumë tifozë. Para dy javësh, kishte shumë polemika, por nesër, do të fokusohem vetëm brenda fushës së lojës”.

INZAGI – “E njohim njëri-tjetrin prej shumë vitesh. Do të bëjmë më të mirën për skuadrat tona, duhet të mendojmë vetëm për marrëdhënien tonë brenda fushave”.

PAKETA – “Dua lojtarë në fushë që më japin garanci. Ai sapo është rikthyer nga një dëmtim, por ka shanse që të startojë si titullar nesër. Ne e vlerësojmë shumë dhe kemi besim te aftësitë e tij”, përfundoi Gatuzo.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.