Dy shqiptarë për sulmin e Lacios, zbulohet plani i Tares

Lacio është në kërkim të një sulmuesi dhe Igli Tare ka nisur me kohë punën për të përforcuar këtë repart te ekipi lacial. Drejtori shqiptar ka hedhur sytë nga sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe goleadori i Bazelit, Albian Ajeti.

Të dy futbollistët shqiptarë kanë bërë sezone të shkëlqyera dhe janë në radarin e disa skuadrave me emër, përfshirë këtu dhe Lacion. Objektivi kryesor i lacialëve mbetet Uesli, sulmuesi i Klub Bryzh, por në rast se nuk arrihet te firma e tij, do të nisin bisedimet me dy sulmuesit shqiptar.

Për Muriqin, interesimi nuk ka munguar që kur është hapur merkato, me shumë skuadra të mëdha turke që kërkojnë shërbimet e tij. Ndërsa për Ajetin, ka pasur interes nga kampionati holandez, por bomberi ka vendosur të qëndrojë te Bazeli deri më tani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online