Tare udhëton në Frankfurt, synon gjigantin austriak

0

Futbollisti rumun Stefan Radu është shumë pranë divorcit. Mediet italiane raportojnë se drejtuesit e klubit dhe lojtarit kanë rënë dakord të ndërpresin me marrëveshje kontratën pas 11 vitesh bashkëpunim.

Sipas “lacionews24”, Igli Tare ka piketuar zëvendësuesin e 32-vjeçarit. Bëhet fjalë për lojtarin e Ajntrahtit të Frankfurtit, Martin Hintereger. Qendërmbrojtësi shtatlartë është prej disa vitesh pjesë e rregullt e kombëtares austriake.

Për të siguruar kartonin e 26-vjeçarit, Lacio duhet të mposhtë konkurrencën  e anglezëve të Kristal Palas.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.