Browsing Tag

Kina

Ofertë e çmendur për Bejl, klubi kinez e mbulon me para

E ardhmja e Gareth Bejl pritet të vendoset ne ditët në vazhdim. Futbollisti uellsian e ka mbyllur njëherë e mirë me Realin, diçka kjo që u pohua nga vetë trajneri i “Los Blancos”, Zinedin Zidan, i cili u shpreh se largimi i uellsianit nga…

Trefishim page, sulmuesi i Romës pret biletën për në Kinë

Qëndrimi i Stefan El Sharauit te Roma po shkon drejt fundit pas tri sezonesh e gjysmë te verdhekuqtë. Sulmuesi italiano-egjiptian është joshur nga një ofertë e çmendur nga klubi kinez, Shanghai Shenhua. Në rast të transferimit në lindjen…

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen Roben. Drejtuesit e bavarezëve po shikojnë në të gjithë Europën për sulmues krahu të denjë për të veshur fanellën e kampionëve të Gjermanisë.…

Nuk duron gjatë, Marçelo Lipi rikthehet në stol

Emri i tij ishte lakuar prej kohësh për stolin e Kinës, por tani është zyrtarizuar gjithçka. Flasim për Marçelo Lipin, ish-trajnerin e njohur të Juventusit dhe Italisë. 71-vjeçari është rikthyer në rolin e trajnerit të kombëtares aziatike.…

Kanavaro nuk e përballon dot, Kina tundohet nga kjo ide

Kina po kërkon për një trajner të madh. Kombëtarja aziatike drejtohet për momentin nga Fabio Kanavaro, i cili mban edhe postin e trajnerit të Guanzhu Evergrande. Diçka e tillë është shumë e lodhshme dhe ish-fituesi i fundit i “Topit të…

Ideja e çuditshme, Serie A transferohet në Kinë?

Presidenti Xi Jingping do të zbresë për një takim në Romë me disa propozime të qarta: të krijojë një lidhje të ngushtë me një federatë të fuqishme siç është ajo italiane, si dhe të “vjelë” fryte pozitive prej tyre. Presidenti kinez…

E konfirmon klubi, Hamshik largohet drejt Kinës

“Telenovela” e transferimit të Marek Hamshik nga Napoli te klubi kinez Dalian Jifang ka marrë më në fund formë zyrtare. Ka qenë vetë drejtori i departamentit juridik të klubit napolitan, Matia Grasani, i cili në një intervistë për “Radio…

Sedorf vendos rregullin unik: O kombëtaren o paratë kineze!

Klarens Sedorf u emërua pak muaj më parë trajneri i kombëtares së Kamerunit. Tekniku holandez do ta drejtojë përfaqësueses afrikane bashkë me kolegun e tij prej shumë vitesh Patrik Klajvert. 42-vjeçari ka çuditur që në listën e tij të parë,…

Vitsel ndahet nga Kina, në dilemë midis dy klubeve “BIG”

Mesfushori, Aksel Vitsel, është kthyer në objektiv per klubet e Borusia Dortmundit dhe PSG-së. Futbollisti shtatlartë aktivizohet prej dy sezonesh në kampionatin kinez me skuadrën e Tianzhin Kuanzhianit. Vitsel është gati të përgjysmojë…

Riberi refuzoi 40 mln euro nga Kina në verë

Siç raporton “AZ”, Frenk Riberi ka pasur një ofertë të jashtëzakonshme në merkaton e verës nga Kina, të cilën e ka refuzuar. Bëhet fjalë për 40 milionë euro për një vit dhe një përqindje të madhe nga të ardhurat e marketingut. Mesfushori…