Paulinjo e ka shëtitje në Kinë, mesfushori “shpërthen” në gola dhe asiste

0

Transferta e Paulinjos në kampionatin kinez pas vetëm një viti në Spanjë te Barcelona, çuditi shumë persona. Por, mesa duket mesfushori brazilian dhe klubi i Guangzhou Evergrandes i kanë pasur të qarta idetë.

Dy muaj pas transferimit të 30-vjeçarit në Kinë, shifrat janë të pabesueshme, po të marrim parasysh faktin që Paulinjo mbetet një mesfushor, i cili ndihmon ekipin e tij dhe gjatë fazës mbrojtëse. Në tetë ndeshje Paulinjo ka regjistruar tetë gola dhe pesë asiste, statistika këto që deri diku justifikojnë 50 milionë eurot e shpenzuara për të.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.