Gjithçka për një tufë me para, Barcelona gati të “transferohet” në Kinë

0

 Në futbollin modern vendosin paratë dhe tifozët lokalë vihen në plan të dytë. Një shembull që tregon më së miri “fytyrën” e shëmtuar të klubeve moderne është Barcelona, që në muajin janar do të luajë për herë të parë një ndeshje jashtë territorit spanjoll, pasi do të përballet më Zhironën në SHBA.

Por, ky është vetëm fillimi. Shefi i përgjithshëm i kampionëve të Spanjës, Oskar Grau, zbuloi planet e frikshme që ai ka për klubi katalanas në një intervistë më gazetën kineze “South China Morning Port”.

“Jemi duke menduar për tregjet globale. Duhet të shkojmë të territore të reja dhe të përshtatemi me zhvillimet më të fundit. Së shpejti do të luajmë në SHBA, ndoshta në të ardhmen do Barcelona do të luajë ndeshje të La Ligës në Kinë”, tha drejtuesi i lartë i Barcelonës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.