Browsing Tag

Kategoria Superiore

Ngo çon peshë tifozët e Tiranës, zbarkon në kryeqytet

Tirana mposhti një ditë më parë Bylisin me rezultatin 5-1, ndërkohë që veç trajneri Ardian Mema nuk i gëzohet vetëm faktit që shënuan Agustin Torasa, Edon Hasani dhe Ernest Muçi (3 gola). Një tjetër lajm i mirë vjen për tifozët. Majkëll…

Zyrtare | Tjetër mesfushor për Laçin, firmos për 3 vite

Laçi duket se është përqëndruar në merkato për të sjellë sa më shumë lojtarë shqiptarë. Klubi verior ka lajmëruar ditën e sotme se ka firmosur me Damian Gjinin. 24-vjeçari vjen nga Greqia ku është aktivizuar me Panionios, Kalithea dhe…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet e shumta për të siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm, ndërsa vendimi i “CAS” për…

Në pritje të ofertave: Ja formacioni i lojtarëve pa kontratë

Jemi në periudhë merkatosh. Futbollistë, agjentë, drejtorë e presidentë klubesh i janë drejtuar tavolinave të negociatave teksa përgatiten për sezonin e ri. Në krahasim me vitet e shkuara kemi një numër më të vogël lojtarësh pa kontratë.…

Kukësi pazar në Korçë, synohet një sulmues

Kukësi është vënë prej kohësh në ndjekje të një sulmuesi. Vasil Shkurtaj është lojtar që do kënaqte çdo trajner të Superiores, por kampionati është i gjatë dhe te Kukësi kanë pasur gjithmonë “arsenal” të bollshëm në repartin e sulmit.…

Një talent për portën, Tirana “kampione” në merkato!

Tirana pas një periudhe të vogël qetësie në merkato ka nisur sërish me prurje. Lojtarët vendas janë “shënjestra” e preferuar. Këtë herë Tirana ka firmosur me një portier. Pano Qirko është lojtari më i ri i bardhebluve. 20-vjeçari  shihet si…

Merkato dhe sekretet e Partizanit, i zbulon Elton Marini

Menaxheri i disa prej futbollistëve më të njohur të Superiores, Elton Marini, ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku ka diskutuar mbi merkaton e Partizanit dhe vendimin e Komitet Ekzekutiv të FSHF-së për të mos e rritur numrin…

Broja i bashkohet Partizanit, merr numrin “vakant”

Afrimi më i fundit i Partizanit, Rron Broja, i është bashkuar skuadrës së “demave” në fazën përgatitore në Slloveni. Mesfushori i lindur në Mitrovicë zgjodhi të vijojë karrierën në Shqipëri pas një eksperience 2-vjeçare te Shkupi. Në…

Përgatitje për Europën, tre skuadra në fushë

Ekipet e Superligës janë njohur me kundërshtarët që do të kenë përballë në Europë dhe kanë nisur përgatitjet. Partizani ndodhet në Slloveni, atje ku ditën e sotme do të zhvillojë një test miqësor. Kampionët e Shqipërisë do të përballen…

Dajan Shehi i dyzuar, dy klube të Superiores pas tij

Mesditën e së premtes, ish-futbollisti i Kastriotit në sezonin e kaluar, Dajan Shehi, është kontaktuar nga drejtuesit i skuadrës së Vllaznisë. Shkodranët e kanë veçuar mbrojtësin elbasanlli te skuadra krutane në sezonin që mbyllëm.…

Murataj i habit të gjithë: Bylisi do tentojë Europën

Skuadra e Bylisit tregoi se ishte më e mira në Kategorinë e Parë në sezonin që u mbyll, jo vetëm se i sfidoi të gjithë rivalët në Grupin B dhe fitoi finalen me Vllazninë, por edhe për organizimin e seleksionimin e elementëve cilësorë që ka…

Vllaznia njeh vetëm largime, mësohen dy të radhës

Skuadra e Vllaznisë e siguroi ngjitjen në Kategorinë Superiore, por duke qenë se menaxhohet nga Bashkia e Shkodrës, e ardhmja e saj është plot dritëhije. Zgjedhjet e reja lokale të planifikuara më datë 30 qershor janë mes “Po”-së e “JO”-së,…

Pa 4 titullarë, Laç “i sakatuar” në Durrës

Laçi i ka sytë nga finalja e Kupës së Shqipërisë dhe nga KAS, pasi me një pikë në ndeshjen me Teutën dhe Kukësin fitues të Kupës, atëherë bardhezinjtë mund të marrin pjesë në kupat e Europës. Flamurtari nuk është licencuar, kurse…

“Qeni i tërbuar” Ngo: Goli i Hasanit? Unë i thashë…

Tirana mori një triumf jetik një ditë më parë në transfertën e vështirë të Laçit, ku arriti të fitojë me shifrat 1-3. Ndeshja ishte spektakolare dhe me shumë raste, por në sy më së shumti ra goli i tretë i bardhebluve, një perlë e vërtetë e…

Idriz Batha i shumëdëshiruar, sytë nga milionat dhe ofertat

Idriz Batha mund të kishte provuar të luante në Greqi këtë sezon, por Larisa gjeti mënyrën për të ndërprerë kontratën për shkak të një shqiponje të bërë vite më parë nga mesfushori. Në fakt arsyeja e vërtetë ishte paga, pasi pak më vonë…

Shehu e thotë hapur: Presim një nder nga Laçi

Julian Shehu është një nga të rinjtë që këtë sezon ka arritur të shpërthejë në Superiore. Mesfushori, i cili me Kastriotin ka lujatur rregullisht si titullar, në ndeshjen e djeshme me Tiranën u vlerësua si më i miri në fushë për të dyja…

Tavo nuk duron, pezullohet trajneri dhe dy lojtarë

Furtunë në Gjirokastër. Luftëtari pezullon trajnerin Ahmataj, zëvendësin e tij si dhe dy lojtarë, Albano Aleksin dhe Xhekson. Vendimi është bërë i ditur ditën e sotme, me drejtuesit e klubit që kanë vendosur këtë pezullim si pasojë e…

Musta: Në fushë për të fituar, me pagat e njëjta histori!

Flamurtari do të përballet me Partizanin pasditen e nesërme, një sfidë që vlonjatët e luajnë në shtëpi. Në kuadër të takimit, përpara mediave kanë folur Emiliano Musta dhe Andi Ribaj. Fillimisht ka folur Musta, i cili përveçse takimit të…

Muça: Tirana e mund Skënderbeun. Pa tifozë, ndeshje e vdekur!

Shkëlqim Muça është një nga trajnerët më të suksesshëm në vend, por prej disa kohësh nuk po trajnon më. Në rolin e specialistit të futbollit çdo fundjavë e shohim në një emisionin të dedikuar Superiores në RTSH, ndërkohë që është i…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online