E ardhmja e Gegës dhe festa për Skënderbeun, ju flet Gaz Demi

Partizani arriti të siguronte titullin kampion pas plot 26 vitesh pritje, me në krye të “Demave të Kuq”, presidentin Gaz Demi. Pikërisht ky i fundit, ka folur për “ABC  News”, ku ka prekur disa tema.

TITULLI DHE LOJA E PARTIZANIT – “Është titull i pa përfolur, ne kemi bërë lojë të ndershme çdo vit që kur kam ardhur. Është në karakterin tim kjo. Nuk mund të them më i pa përfoluri, këtë nuk e di.”

TRAJNERI GEGA – “Për Gegën dua të them diçka. Nuk bëj garë mes trajnerëve që kam pasur, por është një djalë me karakter shumë të fortë, i ndershëm. Qëndrimin e di ai. Ai ka të drejtë të nënshkruajë vetë. Ka firmosur për 2-3 vite me drejtorin, nuk e di tamam.”

TIFOZËT – “Tifozët janë të mrekullueshëm. Ua vonuam titullin gjatë kohës së qëndrimit tim, por ia dolëm. Do mundohemi që të kemi mbaruar fushat stërvitore deri në shtator.”

DERBI – “Fati ka qenë me ne këto pesë vite që jam në krye të klubit. Derbi është gjëja më e bukur. Do i ketë të tria rezultatet gjithmonë si ndeshje. Fati ka qenë me ne që nuk kemi humbur dhe shpresoj të vazhdojmë kështu.”

DËNIMI I SKËNDERBEUT – “Sinqerisht do isha shumë i lumtur, madje do bëja festë nëse Skënderbeu do dalë i pastër dhe të mos ketë asnjë sanksion nga UEFA. Është një klub që i ka dhënë shumë futbollit shqiptar vitet e fundit.”

PARTIZANI – “Partizani i butë? Këto janë si muhabete kafenesh. Nuk kemi ngacmuar, kemi bashkëpunuar për diçka të mirë. Ne kemi diskutuar gjithmonë për gjëra më të mira. Kemi qenë korrekt me mbarëvajtjen e ekipit, por edhe duke parë gjithë garën për të qenë sa më e ndershme dhe sa më korrekte.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online