Bylisi nuk bën pushime, lëvizje në stafin teknik për Superioren!

Agim Meta nuk do të jetë në stafin e Veljko Dovedan për sezonin e ri në Kategorinë Superiore. Numri dy i pankinës së Bylisit nuk pranoi t’i përgjigjet interesimit të SportEkspres.com, por burime zyrtare në klubin ballshiot e konfirmuan këtë divorc, me idenë se presidenti Besnik Kapllanaj ia ka lënë Dovedan të bëjë zgjedhjen e ndihmësve të tij për sezonin e ri.

Ditë më parë, presidenti i Bylisit rinovoi kontratën me futbollistin nigerian, Amos Beji Antoni, të cilin e konsiderojnë si lojtar të rëndësishëm për Superioren. Bylisi po mendon të mbajë talentet që kishte në dispozicion sezonin e shkuar, ndërsa i mbetet Dovedan të formojë stafin teknik për sezonin e ri.

Drejtuesit po shohin të përforcojnë skuadrën me elementë cilësorë për Superioren. Trajneri Dovedan e ka thënë më parë që nuk kërkon shumë lojtarë, por ata që do të vijnë, duhet të jenë cilësorë dhe që të bëjnë diferencën me grupin aktual.

AGRON KAJA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online