Dibala vendos, ja ç’ndodh rreth transferimit te Junajtid

Juventusi ishte shumë pranë Lukakut dhe largimit të Dibala nëpërmjet një ndërrimi mes dy yjeve. Megjithatë, mediet italianë raportojnë se asgjë nuk do të ndodhë për momentin. Është argjentinasi ai që ka bllokuar transferimin.

Paulo pati paraqitur kërkesat e tij rreth kontratës së re, por Juanjtid nuk ishte gati t’i plotësonte të gjitha. Kjo ka sjellë refuzimin e Dibalas dhe bllokimit e operacionit të ardhjes së Lukakut në Torino.

Dibala do të kryejë vizitat mjekësore të hënën në “J Medical” dhe më pas do i bashkohet torinezëve në stërvitje. Situatë e paqartë për argjentinasin. Juventusi nuk i ofron një vend titullari dhe do i duhet të bëjë maksimumin për të siguruar një vend në 11-she.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online