Aston Vila nuk ndalet, tenton 26-vjeçarin e Juves

0

Aston Vila është rikthyer në Premier Ligë dhe ambiciet për të bërë mirë nuk mungojnë. Klubi nga Birmingami është ndër më aktivët në merkato dhe është përforcuar shumë, ndërsa nuk rinovoi kontratat me tetë lojtarë.

Drejtuesit po kërkojnë një portier dhe kanë hedhur sytë drejt Juventusit. Matia Perin është i preferuari i Aston Vilës. Negociatat me bardhezinjtë kanë nisur dhe janë në rrugë të mbarë.

Kampionët e Italisë kërkojnë 15 milionë euro për kartonin e 26-vjeçarit, Perin dëshiron të largohet pasi hapësirat për të janë tepër të pakta, për të mos thënë zero pas rikthimit të Xhixhi Bufon.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.