Të reja mbi shkëmbimin Juve-Junajtid, zbulohen kërkesat e Dibala

0

Juventusi dhe Mançester Junajtid janë shumë afër shkëmbimit të bujshëm midis Romelu Lukakut dhe Paulo Dibala. Sulmuesi belg pëlqehet shumë nga bardhezinjtë, të cilët kanë arritur të fitojnë rivalitetin me Interin për shërbimet e tij.

Nga ana tjetër është edhe fantazisti argjentinas. Dibala rikthehet sot nga pushimet dhe mund të fluturojë menjëherë drejt Anglisë. Agjenti i tij po negocion me drejtuesit e “djajve të kuq”.

Alfredo Pedulla raporton se Dibala ka kërkuar një rrogë më të lartë sesa ajo që përfiton. Te Juventusi rroga e tij sezonale prej shifrën 7.5 milionë euro, ndërsa Junajtid i ka kërkuar 30% më shumë.

Shkëmbimi pritet të ndodhë shpejt, palët janë shumë afër marrëveshjes finale dhe diçka e tillë do i kënaqte të gjithë, sidomos dy trajnerët Sarri dhe Solskjaer.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.