Browsing Tag

Idrizi

Flamurtari takon Dukën, diçka po “gatuhet”

Flamurtari ëndërron pjesëmarrjen në Europa League dhe me paraqitjet e këtij sezoni mund t'ia dalë, sepse është i treti, edhe pse trajneri Ilir Daja po bën një mrekulli, me një skuadër të sakatuar. Megjithatë, problem madhor për…

Batha: Po na plaste zemra. Pagat? Pyesni presidentin

Mesfushori i Flamurtarit, Idriz Batha, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të sfidës ndaj Tiranës. Futbollisti i skuadrës vlonjate u shpreh i kënaqur me fitoren e sotme, ndërsa shpjegoi dhe arsyen e formës…

Digjet edhe premtimi i fundit, e hëna sjell eksod në Vlorë

Flamurtari në krizë të jashtëzakonshme dhe nëse vitet e shkuara "valixhet" e famshme me para nga Turqia kanë bërë mrekullinë në limit, këtë radhë në Vlorë nuk ka më asnjë shpresë. Sinan Idrizi nuk pranon të hedhë më asnjë euro te…

Thirrja e Idrizit: Mos degradoni futbollin shqiptar!

Presidenti i Flamurtarit, Sinan Idrizi ka folur për “Supersport” pas humbjes kundër Kukësit, ku ishte shumë i acaruar. Para intervistës së tij, Idrizi nuk lejoi teknikun Daja të dalë para kamerave, si dhe qetësoi situatën e tensionuar në…

Daja nuk njeh pushime, takim ‘kokë me kokë’ me Idrizin

Kohë pushimesh në Superiore, por jo për të gjithë. Nëse lojtarët janë lënë të lirë për pak ditë, klubet janë duke punuar për përforcimet e janarit, sepse si zakonisht në Shqipëri punojmë më shumë në janar sesa në korrik. Natyrisht më të…

Idrizi: Tirana e meritoi, të mitë do luajnë kur të paguhen

Sinan Idrizi ishte në humor në fundin e ndeshjes. Si për festat e fundvitit, numri një i Flamurtarit ka dhënë një intervistë e cila më shumë ka nota humori në brendësi sesa flet rreth situatës konkrete. Siç dihet, te Flamurtari flitet shumë…

Idrizi: Ja çfarë kërkoj prej lojtarëve, duam Europën

Sinan Idrizi investon prej vitesh te skuadra e Flamurtarit, por nuk ka arritur që të marrë rezultate që të gjithë në Vlorë presin. Numri një i klubit kuqezi nuk heq dorë dhe këmbëngul që ta bëjë skuadrën e Flamurtarit të suksesshme, por të…

Idrizi i përgjigjet Gjicit: “E kam thënë, titulli…”

Flamurtari arriti që të ndalte hapin e Partizanit, pasi e mundi në Vlorë me rezultatin 1-0. Goli i shënuar nga Bushiç në minutën e 9-të. Administratori Sinan Idrizi ishte mjaft i lumtur pas ndeshjes, teksa dukej i kënaqur nga performancë e…

Batuta e Sinan Idrizit, Skënderbeu duhet të “trembet”

Flamurtari mundi Kukësin fundjavën e shkuar në Kamzë, duke bindur me një lojë dominuese ndaj verilindorëve. Pas asaj sfide pritshmëritë ishin të mëdha për kuqezinjtë, por në ndeshjen me Luftëtarin në shtëpi i zhgënjyer mbështetësit e tyre…

Idrizi: Fitore e dyfishtë, nuk më gëzojnë vetëm pikët

Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, e ndoqi me qetësinë e tij karakteristike ndeshjen në Kamzë, por e shijoi shumë fitoren e Flamurtarit të tij ndaj Kukësit. Për "Sport Ekspres", Idrizi foli pas përfundimit të takimit, duke mos e…

Zyrtare: Flamurtari, edhe dy vite “turk”

Këshilli i Bashkise së Vlorës miraton me unanimitet zgjatjen edhe me dy vjet të administrimit të klubit të futbollit Flamurtari nga dy kompanitë turke dhe zoti Sinan Idrizi. Në mbledhjen e sotme këshilli i bashkisë ka vendosur që klubi të…

Sinan Idrizi për zgjedhjet: Era ishte shterpë këtë herë

Administratori i Flamurtarit: Dukën e urova, vota jonë ishte kundër tij, por ishte mendimi i shumicës. Mbetemi kundër informalitetit Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, një nga zërat e fortë kundër rizgjedhjes së Armand Dukës, ka…

Idrizi , ftesë zyrtare Dukës dhe Finos për të premten

Quajeni provokim, nëse dëshironi, pak rëndësi ka, por fakt është që Sinan Idrizi nuk e kishte thjesht për batutë kur tha para pak ditësh se do të ftonte në stadium Armand Dukën dhe Bashkim Finon, për të ndjekur ndeshjen e së premtes…

Synimi i Idrizit: Duam Europën, e kemi skuadrën

Administratori i Flamurtarit, edhe pse thotë që vlonjatët kanë si objektiv vetëm respektimin e fanellës, thekson se garimi në kompeticionet evropiane do ishte gjë e bukur Elton Nika Flamurtari ka zhvilluar një fazë përgatitore mjaft…

Gjetja e Sinan Idrizit, Pink Floyd për Federatën

Sinan Idrizi është një personazh unik, shumë interesant në daljet e tij mediatike, sidomos për shprehjet filozofike dhe krahasimet duke përdorur figura letrare, kur dëshiron të ironizojë. Natyrisht, problemi i tij i madh në këtë moment…

Stadium i ri në Vlorë, premtimi i Ramës

Në Vlorë do të ndërtohet një stadium i ri brenda 4 viteve të ardhshme. Ky është premtimi që kryeministri Edi Rama ka dhënë në Vlorë, ku ishte sot për një takim pune, ku pa nga afër edhe infrastrukturën sportive. Rama shkoi në stadiumin…

“Flamurtari im”

Rrëfimi ekskluziv i Sinan Idrizit. Afrimi në klub, privatizimi i munguar, marrëdhënia me qytetin, Bashkinë, ish-kryetari Gjika, FSHF-në, Dukën dhe Ramën. Investimet, dështimet dhe e ardhmja. Gjithçka që duhet të dini për kuqezinjtë Sinan…

Sinani… që nuk vjen nga tribuna përballë

“Ti nuk vjen nga shkallët e stadiumit” ishte një mënyrë elegante për ti thënë që “nuk merr vesh nga kjo punë”. Sinani - ai i Flamurtarit - ngjante si mish i huaj në futbollin shqiptar. Gjuha që përdorte në daljet publike ishte e…

Rëndësia e të pasurit një Bushiç

Kur Flamurtari bëri revolucion në verë, trajneri Shpëtim Duro kishte dorë të lirë të largonte e afronte këdo që mendonte se i vlente apo jo projektit të tij. Trajneri kuqezi i vendosi pak kushte administratorit Sinan Idrizi dhe dy prej tyre…

Idrizi: Fitore e bukur, por të mos flasim ende për Europë

Administratori i vlonjatëve, Sinan Idrizi, ka besim se skuadra është në gjendje të bëjë një sezon kompetitiv, por thekson se nuk ka asnjë presion mbi të... Elton Nika Humbja përballë Skënderbeut dhe fitore në Ballsh, në ndeshjen…

Idrizi: Nuk ka asnjë presion për Flamurtarin

Administratori i klubit vlonjat nuk shpall një objektiv konkret, por pret një skuadër serioze dhe kompetitive: Lojtarë që kërkojnë paga? Le t’i drejtohen gjyqit...  Elton Nika Në Vlorë e presin nisjen e kampionatit me mjaft kërshëri,…

Idrizi: Ky Flamurtar bind, nuk bëj dallim vlonjat-i huaj

Elton Nika Flamurtari ka nisur tashmë përgatitjet në fushë dhe administratori Sinan Idrizi është i kënaqur me ekipin e ndërtuar nga trajneri Shpëtim Duro. Ai vlerëson lojtarët e ardhur në skuadrën vlonjate gjatë merkatos së verës, por…

Flamurtari nuk shqetësohet nga asgjë, Duro takon Elis Bakajn

Nëse realizohet, do të ishte “qershia mbi tortë”: Elis Bakaj është goditja e madhe me të cilën Flamurtari synon të mbyllë merkaton verore! Sot dy gazetat sportive në treg dolën me paralajmërimin e heqjes së pikëve në lidhje me çështjen…

Derbi titull që në javën e parë

Shpëtim Duro u ul në stolin e Skënderbeut 6 vite më parë, 4 ditë përpara ndeshjes më të rëndësishme të sezonit. Kundër Flamurtarit përfundoi 1-0 dhe atë mbrëmje nisi përmbysja e madhe korçare që në fund fituan pas më shumë se 70 vitesh…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online