Fakaj: Flamurtari po rrezikon ekzistencën, pesë vite e njëjta histori

0

Ish-futbollisti i Flamurtarit,  Ervin Fakaj, është shprehur i alarmuar gjendjen që po përjeton klubi vlonjate. Në emisionin “Zona Gol”, ku punon në rolin e analistit, Fakaj u shpreh se situata e tanishme e klubit mund të sjellë rrënimin  e klubit.

Flamurtari është në rrezik mbijetese, nuk po flas për mbijetesë në Superiore. Nëse situata vazhdon kështu rrezikohet që Flamurtari të mos ekzistojë më.

“Fajtorët janë disa. Unë nuk i di situatat fiks fare, pasi është diçka e ndërthurur, por nëse ti si administrator në pesë vite merr lojtarë me kontratat më të shtrenjta dhe lojtarët ikin të gjithë në janar unë se kuptoj këtë gjë. Të ndodhë një vit e kuptoj, por pesë vite rresht. Fundja klubin nuk e ke as pronë tënden”.

“Përse gjithë ky investim. Duhej të ishin bërë kontrata me paga më të ulëta dhe një projekt ndryshe. Pas privatizimit le të bëhej një investim i tillë. E them se rrezikon ekzistencën pasi gjithë këto dëme në fund mund t’i ngelen stemës”, përfundoi Fakaj.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.