Thirrja e Idrizit: Mos degradoni futbollin shqiptar!

Presidenti i Flamurtarit, Sinan Idrizi ka folur për “Supersport” pas humbjes kundër Kukësit, ku ishte shumë i acaruar. Para intervistës së tij, Idrizi nuk lejoi teknikun Daja të dalë para kamerave, si dhe qetësoi situatën e tensionuar në tunelin e stadiumit, ku të pranishëm ishin lojtarët e tij. Mes të tjerash, Idrizi tha:

“Sido që të jetë përgëzoj Kukësin për fitoren e merituar. U kujtua se ndoshta u harrua furia anti-Vlorë, por ndoshta është rikujtuar. Duhet më tepër respekt për njerëzit që investojnë në futboll.

“Unë nuk komentoj gjykimin, por kërkoj respekt për ata që investojnë”.

Për disa shfaqje të shëmtuara nuk më vjen mirë të shoh reagimin e tifozëve tonë, nuk dua që të jetë stadiumi një arenë cubash. Ata që organizojnë këtë kampionat të mbajnë përgjegjësi. Ju lutem mos e degradoni futbollin shqiptar.”

“Siç mbajmë ne përgjegjësi për çfarë ndodh këtu, edhe ata që organizojnë mos të na fyejnë ne , një qytet apo lojtarët. Nuk më vjen mirë të shoh të hidhen shihe, të mbajnë përgjegjësi ata që organizojnë lojën”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online