Sinan Idrizi pa “doreza”: Klubet shqiptare janë të gjitha qesharake!

0

Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi ka folur për “RTSH Sport”, ku ka prekur disa tema shumë të nxehta sa i takojnë klubeve shqiptare dhe menaxhimeve financiare. Idrizi tha se të gjitha skuadrat në Shqipëri janë qesharake dhe administrimi është zero.

Në fjalën e tij, Idrizi tha: “Një përgjigje të paktën dhe njerëzore për të paktën ato detyrime që kanë ndaj nesh duhet të na japin. Kjo është një punë pingpongu.

Deri sot, ne kemi harxhuar deri në 11 milionë euro. Klubet shqiptare janë të gjitha me minus. Me ligj, ne duhet të kishim falimentuar të gjithë. Klubet shqiptare janë të gjitha qesharake. Ne jemi të paqartë se ku jemi e çfarë jemi.

Nëse do të bënim skanerin të atyre që duan të krijojnë këtë ligë, nuk kanë lidhje fare me termin “ligë profesioniste”. Aksionet e kësaj lige do të jene endet e fondeve shqiptare”,- tha administratori i Flamurtarit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.