Browsing Tag

Gjici

Gjobat tërbojnë lojtarët, Kukësi në kaos

Sezonin e shkuar, Kukësi nuk ia doli të realizojë objektivin kryesor të klubit, që ishte titulli kampion. Megjithtë, sezoni i verilindorëve nuk mund të quhej i dështuar, pasi vendi i dytë në kampionat dhe Kupa e Shqipërisë janë dy arritje…

“Rezultate zhgënjyese”, Gjoka e mbyll te Kukësi

Eliminimi në raundin e parë të kualifikueseve të Europa League ndaj hungarezëve të Debreçenit ka rezultuar “fatal” për të ardhmen e Ernest Gjokës në krye te stolit të Kukësit. Klubi verilindor ka komunikuar ditën e sotme ndërprerjen e…

Gjici: Gjoka i konfirmuar, 90% i grupit do të qëndrojë

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, foli menjëherë pas fitimit të Kupës së Shqipërisë. Për emisionin Gol pas Goli në Supersport, numri një i Kukësit tha: SEZONI - “Natyrisht i kënaqur, pasi justifikohet investimi i bërë. Objektivi kryesor…

Gola dhe tension, pasditja absurde e sulmuesve të Kukësit

Kukësi, edhe pse fitoi sot me Kastriotin dhe ka realizuar misionin e parë vendosur nga klubi, nuk gjen qetësi. Një ngjarje jo e këndshme ka ndodhur në pushim të ndeshjes dhe kjo për shkak të asaj që dy lojtarët e sulmit po prodhonin në…

Rexhinaldo dhe e ardhmja, Kukësi merr vendimin final

Finalja e Kupës së Shqipërisë është vetëm pak ditë larg dhe te Kukësi e kanë mendjen vetëm aty, sepse ndeshja kundër Kastriotit është thjesht një barrë që duhet hequr shpejt, pa dëme. Megjithatë, paralelisht me punën në fushë, trajneri…

Në finalen e Kupës, Kukësi shpërblehet me premio

Kukësi arriti të kalojë pa shumë probleme skuadrën e Skënderbeut në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, duke arritur finalen, ku përballë do të ketë Tiranën. Verilindorët triumfuan 2-1 në ndeshjen e parë, ndërsa në Korçë, fituan sërish, me…

Cuculi: Asani e vodhi penalltinë! U ndjeva i gozhduar

Ardian Cuculi nuk i ka përjetuar aspak mirë kritikat në drejtim të tij pas penalltisë, që mbrojtësi i Kukësit shkaktoi në sfidën ndaj Partizanit. Në intervistën në emisionin "Gol pas Goli" në "Supersport", 31-vjeçari foli mbi…

Muça: Ju tregoj gabimet e Kukësit, Partizani ka këto epërsi

Shkëlqim Muça, trajneri i njohur që ka drejtuar edhe Tiranën, kishte parashikuar një fitore të bardhebluvë një javë më parë. Në emisionin Rubrika Sportive në RTSH, i ngacmuar nëse ishte Selmani (i ftuar gjithashtu në studio) ai që i prishi…

Presidenti Gjici: Titulli? Kukësi, Kukësi dhe vetëm Kukësi!

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici ka folur sot për “RTSH Sport”, në një intevistë të gjatë ku ka prekur shumë tema. Merkato, objektivat, titulli kampion, stadiumi i ri dhe kandidatura për kryetar bashkie, Gjici foli “pa doreza”. Në fjalën e…

Kukësi bën goditjen e dytë, e zbulon presidenti Gjici

Ashtu si çdo edicion, Kukësi pretendon titullin kampion. Presidenti Gjici nuk kursehet aspak dhe mendon që të marrë lojtarët që i nevojiten skuadrës, pa menduar ndoshta shumë gjatë dhe për faturën që duhet të paguaj në fund. Verilindorët…

Idrizi i përgjigjet Gjicit: “E kam thënë, titulli…”

Flamurtari arriti që të ndalte hapin e Partizanit, pasi e mundi në Vlorë me rezultatin 1-0. Goli i shënuar nga Bushiç në minutën e 9-të. Administratori Sinan Idrizi ishte mjaft i lumtur pas ndeshjes, teksa dukej i kënaqur nga performancë e…

Gjici: Humbje zhgënjyese, titulli objektivi i vetëm

Humbja në Korçë natyrisht që erdhi si një zhgënjim për Kukësin dhe për presidentin Safet Gjici. Një mundësi për të treguar forcën përballë një rivali direkt, për ti larguar disi nga kreu, por edhe për të mbajtur ritmin e Partizanit në krye…

Gjici: Pres që Alijev të bëjë Pero Pejiçin

Kukësi im ishte ai pjesës së parë, Ethemi nëse vazhdon kështu mund të shotet jashtë “Jam shumë i kënaqur për sa i përket pjesës së parë. Në pjesën e dytë skuadra bëri shumë gabime”, e nisi prononcimin e tij për “Sport Ekpsres” presidenti…

Gjici: I kënaqur, loja do të vijë

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, në një prononcim për Supersport, ka komentuar barazimin kundër Partizanit, duke u shprehur i kënaqur. “Kishim ardhur për fitore, por edhe barazimi është një rezultat i mirë. Kuptohet që skuadra do kohën…

Gjici: Skuadra do të rritet, presioni e frika e pengojnë

Presidenti i Kukësit flet rreth fitores ndaj Kamzës dhe zbulon se çfarë u tha të tijve në pushimin e ndeshjes Presidenti i Kukësit Safet Gjici ka dhënë një prononcim të shkurtër për “Sport Ekpsres” pas ndeshjes me Kamzën. Numri një i…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online