Leonardo: De Ligt e Kulibali shumë të shtrenjtë, po kërkoj një mesfushor

Leonardo është rikthyer në rolin e drejtorit sportiv të PSG-së gjashtë pas largimit të tij nga…

VIDEO | “Biskota” kënaq Francën dhe Rumaninë, paqe në Kroaci-Angli

Franca dhe Rumania janë ndalur në një barazim 0 – 0  në ndeshjen e fundit të…

VIDEO | Njeriu i rekordeve, Mbape zyrtarisht mister “100”

Kilian Mbape nuk është aspak një futbollit normal. Sulmuesi 20-vjeçar ka shënuar sonte golin e 100…

Mbape për faqe të zezë, kjo statistikë do t’u habisë

Franca luajti një ndër ndeshjet më të dobëta të dobëta të viteve të fundit në transfertën…

Befason Deshamp, lë jashtë liste dy yjet e Premier League

Didier Deshamp vazhdon të habisë me zgjedhjet e tij. Ditën e sotme trajneri i kampionëve të…

Franca rikthehet një shekull në të shkuarën, uniforma e re do t’u habisë

Ndeshja Francë – Islandë do të ketë një rëndësi të madhe për kombëtaren e Francës, pasi…

Zhiru “hap krahun”: Mbape e ardhmja e sulmit, ja kur e lë Francën

Olivier Zhiru shënoi  në ndeshjen ndaj Moldavisë golin e 34-të me Francën. Sulmuesi shtatlartë e filloi…

VIDEO | Javë “horror” për Mbape, 3 gjeste të shëmtuara në pak ditë

Kilian Mbape është padyshim e ardhmja e futbollit botëror. Futbollisti 20-vjeçar nuk duket se konkurrencë për…

VIDEO | Franca poker Moldavisë, Islanda kalon pa probleme Andorrën

Në grupin H të eleminatoreve të Euro 2020, së bashku me kombëtaren tonë dhe Turqinë, bëjnë…

Surpriza, rikthime dhe polemika: Deshamp mbron fort Francën e tij

Didier Deshamp ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet kundër Moldavisë dhe Islandës. Kampionët…

Franca publikon listën, yje dhe polemika

Kombëtarja jonë kuqezi do të nisë eleminatoret e Euro 2020 javën e ardhshme, teksa do të…

Deshamp çon në “pension” Zhirunë, vjen ftesa e parë për sulmuesin e Lionit

Didier Deshamp po mendon të rinovojë repartin e sulmit të kombëtares së Francës. Ai që për…

Deshamp rinovon krahët e mbrojtjes, dy surpriza nga kampionati francez

Trajneri i Francës, Didier Deshamp, do të zbulojë këtë të enjte listën me të grumbulluarit për…

Sekreti i Francës, triumfuan në Rusi dhe falë… çamçakëzëve!

Franca ia doli të triumfonte në Botërorin Rusi 2018, duke dërguar për herë të dytë në…

Kolegu dhe kundërshtari më i fortë, Nzonzi rrëfen jetën në majën e futbollit

Stivën Nzonzi ka pasur një shpërthim të vonë si futbollist.  Mesfushori 30-vjeçar tani mban në shtëpi…

Goditja e madhe e Monakos, në Principatë zbarkon mesfushori i Çelsit

Ky sezon ka qenë një makth i vërtetë për Monakon. Dëmtimet e pafundme dhe paraqitjet e…

Laport thyen heshtjen: Deshamp e ka personale

Ajmerik Laport u bë mbrojtësi i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit në janarin…

Deshamp analizon kundërshtarët: Më vjen mirë që do përballem me Panuçin!

Didier Deshamp foli për “RTSH” pas shortit për kualifikueset për “Euro 2020” ku skuadra e tij…

Prindërit i vënë fëmijës emrin “Grizman Mbape”, ndërhyn shteti francez

Një çift francez i fiksuar mbas futbollit ka tronditur opinionin francez me emrin e çuditshëm që…

Kavani: Nejmar simuloi, “Topi i Artë” duhet t’i shkojë një francezi

Sulmuesi uruguaian Edinson Kavani ka qenë i ftuari i ish-futbollistit francez Kristof Dugarri në emisionin e…

Nga dilema e së ardhmes te Kupa e Botës, besimtari dhe toleranti Oliver Zhiru

Kur gjërat nuk po shkojnë mirë dhe nuk po aktivizohesh shumë, ekziston gjithmonë dyshimi për të…

VIDEO | Kante vjen me vonesë në grumbullim, Deshamp përfiton për ta ngacmuar

Një video e shkurtër ka shkaktuar shumë bujë në mediet franceze. Protagonistët janë mesfushori i kombëtares…

Epidemi dëmtimesh te Franca, Deshamp fton dy debutues

Kombëtarja franceze ka pësuar një mori ndryshimesh gjatë orëve të fundit. Shkak për këtë janë bërë…

Klauzola e frikshme e Mbapes, PSG mori masa për vdekjen e lojtarit

Transferimi i Kilian Mbapes nga Monako te PSG-ja në verën e 2017-ës mbetet transferta e dytë…

Mbape i thotë të gjitha: Mesi, Ronaldo, Topi i Artë dhe e ardhmja

Kylian Mbape ka dhënë një intervistë për medien franceze “afp”, ku ka folur për disa tema…

Godin është i prerë: Padrejtësi nëse Grizman nuk e fiton “Topin e Artë”

Sulmuesi francez i Atletiko Madrid ka fituar gjithçka këtë sezon, Kupën e Botës me Francën, si…

Risi te kombëtarja franceze, Deshamp gjen mesfushor te Fiorentina

Ndeshjet e kombëtareve po afrojnë dhe trajnerët e përfaqësueseve europiane janë duke përgatitur ftesat për lojtarë…

Loris del në mbrojtje të Pogba: Nuk është faji i tij!

Pol Pogba duket se nuk po e shfaq veten si duhet në këtë fillim sezoni me…

“Gjeli” Pavard nuk mposhtet, e thonë statistikat

Bajerni i Mynihut tanimë do të bindet plotësisht për ta blerë Benxhamin Pavard nga Shtutgarti. Mbrojtësi…

Gjermania përmbyset në Francë, “Game over” për Lëv?

Gjermania e Joakim Lëv është mundur sërish, humbja e gjashtë në 10 ndeshjet e fundit! Kësaj…

Deshamp “fal” Koshielnin: Ka qenë i dërrmuar psikologjikisht

Laurent Koshielni pësoi një dëmtim të rëndë në gjysmëfinalen e sezonit të kaluar në Europa Ligë…

Kosielni i jep fund: Dashë gjithçka për Francën

Loront Kosielni po kalon një ndër periudhat më të këqija të karrierës së tij si futbollist.…

VIDEO | Kampionët e Francës, koha për argëtim në… “Disneyland”

Franca është me statusin e Kampiones së Europës dhe po e shijon në maksimum këtë sukses…

Loris tregon aftësitë, katër pritje në katër sekonda

Franca për pak sa nuk u tërpurua dje para tifozëve të saj në miqësoren ndaj Islandës,…

Kreu i federatës franceze shuan shpresat e Benzemasë: Ka marrë fund për të

Karim Benzema nuk është pjesë e kombëtares franceze prej tri vitesh. Shkak për këtë është u…

“Topi i Artë, për një francez”

France Football po publikon 30 kandidatët për Topin e Artë, çmim që do të jepet në…

Lista e Francës: Deshamp pa shumë ndryshime, debuton Ndombele

Kampionët e Botës po përgatiten për ndeshjen miqësore përballë Islandës (11 tetor) dhe asaj për Nations…

PSG zgjidh një problem, vjen firma e radhës

Drejtuesit e klubit të PSG-së kanë përfunduar negociatat për rinovimin e kontratës së sulmuesit Angel Di…

Kondogbia i jep fund me Francën, zgjedh përfaqësuesen e re

Për vite më radhë Zhofri Kondgobia shihej si një ndër talentet më premtues të futbollit francez.…

Tensioni “Murinjo-Pogba”, gjithçka filloi pas një postimi në “Instagram”

Situata te Mançester Junajtid nuk është aspak e qetë. Pamjet filmike të “Sky Sports”, tregojnë qartë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online