Browsing Tag

Franca

Deshamp i beson kampionëve, vetëm një ndryshim në listë

Didier Deshamp ka bërë publike listën e 23 lojtarëve të përfaqësueses franceze për ndeshjet ndaj ndaj Gjermanisë dhe Holandës, dy takime këto që do të zhvillohen në kuadër të turneut më të ri të UEFA-as, “Nations League”. Siç edhe pritej…

Pas Kupës së Botës, Areola vendos rekordin unik

Portieri francez Stefan Areola ishte një ndër 23 lojtarët që u nderuan me një medalje kampioni pas fitimit të Kupës së Botës nga Franca. Gardiani i PSG-së së bashku me kolegun e tij Adil Rami ishin të vetmit lojtarë që nuk morën qoftë edhe…

Panik në Paris, mbi 20 të plagosur (Video)

Interesi për të parë ndeshjen midis Francës dhe Kroacisë në sheshin publik në qendër të Parisit i ka gjetur të papërgatitur autoritetet e shtetit francez. Rreth një orë e gjysmë para fillimi të ndeshjes, në shesh u grumbulluam mbi 90000…

Deshamp merr leksione nga Gjermania e 2014-ës

Franca e tanishme ka një ngjashmëri të pazakontë me Gjermaninë kampionë të katër viteve më parë. Tekniku francez Didier Deshamp ka përdorur gjatë të gjithë turneut katër qendërmbrojtës në katërshen e mbrojtjes. Ashtu si Joakim Lëv…

Toliso dhe Rakitiç vënë në siklet Nojerin

Kapiten i kombëtares së Gjermanisë, ka reaguar në llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” për finalen e Botërorit midis Francës dhe Kroacisë. Shumë lojtarë kanë shprehur pa problem se cilin ekip do të mbështesin për fitimin e trofeut…