Lista e Francës: Deshamp pa shumë ndryshime, debuton Ndombele

0

Kampionët e Botës po përgatiten për ndeshjen miqësore përballë Islandës (11 tetor) dhe asaj për Nations League përballë Gjermanisë (16 tetor). Didier Deshamp ka shpallur listën e 23-lojtarëve të Francës, të cilët janë grumbulluar për këto dy ndeshje, ku bien në sy rikthimet e Sako, Dinje dhe Zuma, të cilët kanë zëvendësuar Samuel Umtiti (i dëmtuar), Adil Rami dhe Benxhamin Mendi.

Tangu Ndombele

Për herë të parë me kombëtaren e “Gjelave” do të grumbullohet dhe Tangu Ndombele. 21-vjeçari luan me ekipin e Olimpik Lionit dhe aktivizohet në rolin e mesfushorit. Paraqitjet e tij të mira kanë marrë vlerësimin e trajnerit Deshamp, i cili e ka ftuar për sfidat e radhës, në vend të Tolisos së Bajernit, i cili ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e parë të sezonit.

PORTIERË: Hugo Loris (Totenhem), Alfons Areola (PSG), Stiv Mandanda (Olimpik Marsejë)

MBROJTËS: Lukas Hernandez (Atletiko Madrid), Lukas Dinje (Everton), Xhibril Sidibe (Monako), Rafael Varan (Real Madrid), Mamadu Sako (Kristal Palas), Benxhamin Pavard (Shtutgart), Presnel Kimpembe (PSG), Kurt Zuma (Everton)

MESFUSHORË: Blaiz Matuidi (Juventus), N’Golo Kante (Çelsi), Pol Pogba (Mançester Junajtid), Tangu Ndombele (Olimpik Lion), Steven Nzonzi (Roma)

SULMUES: Olivier Zhiru (Çelsi), Antuan Grizman (Atletiko Madrid), Kilian Mbape (PSG), Osman Dembele (Barcelona), Nabil Fekir (Olimpik Lion), Florian Tovin (Olimpik Marsejë), Tomas Lemar (Atletiko Madrid)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.