Browsing Tag

Euro 2020

Bejl: Uellsi skuadër e madhe, ia dalim dhe pa Ramsejn

Ylli i Realit të Madridit, Gareth Bejl është kritikuar shpeshherë disa vite më parë, pasi kur luante me Totenhemi, kishte mundësinë të zgjidhte Anglinë, por zgjodhi të përfaqëojë Uellsin. Që nga ajo kohë, tifozët e “Tre Luanëve” e kanë…

VIDEO | Zvicra e nis mbarë, triumfon pastër në Gjeorgji

Kombëtarja e Zvicrës e ka nisur me këmbën e mbarë rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020. Helvetët kanë triumfuar në transfertë ndaj Gjeorgjisë, pastër me shifrat 0-2, duke e zgjidhur ndeshjen në pjesën e dytë. Fillimisht, ishte…

Berisha: Nuk bëmë ndeshje të keqe, episodet na ndëshkuan!

Etrit Berisha foli pas ndeshjes ndaj Turqisë, ku u shfaq dukshëm i mërzitur për humbjen. Gardiani ynë foli për sfidën si dhe për shishet e tifozëve të hedhura në fushë. “Është e vështirë të thuhet, mirëpo menduam që e përgatitëm lojën…

Cikalleshi citon Krujf: Është e vështirë të luash thjeshtë!

Sokol Cikalleshi është një ndër lojtarët kuqezinj që e njeh më së shumti futbollin turk. Sulmuesi, foli në një lidhje direkte për “Supersport”, ku komentoi humbjen e kombëtares. “Unë e thashë dhe para ndeshjes, ata kanë 3-4 lojtarë shumë…

Hysaj: Gabimet ishin vendimtare, na duhet mbështetje!

Kapiteni Elseid Hysaj ishte dukshëm i zhgënjyer pas humbjes së sotme. Pas ndeshjes mbrojtësi foli për “Supersport” dhe “RTSH”, ku u shpreh: “Nuk është mënyra më e mirë për të nisur këto kualifikuese. Ne e kontrolluam mirë lojën në…

Van Dijk i magjepsur: Jam i lumtur që luaj përkrah De Ligt!

Holanda e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020, teksa një natë më parë shkatërruan me shifrat 4-0 Bjellorusinë. Si gjithmonë, në qendrën e mbrojtjes luajtën përkrah njëri-tjetrit Van Dijk dhe…

Mesazhi i Eriksen: Angli, kujdes Kosovën!

Kosova barazoi 2-2 në miqësoren me Danimarkën dhe tanimë skuadra e drejtuar nga Bernard Shaland mendon për sfidën me Bullgarinë, që është e një rëndësie tjetër. Loja e bërë ndaj danezëve ishte mjaft e mirë, ndërkohë barazimi është pritur…

VIDEO | Holanda e nis me “poker”, Piatek nderon Poloninë

Ndeshjet kualifikuese të “Euro2020” kanë filluar sot, me plot 10 sfida që kanë mësuar rezultatet e tyre. Në Grupin G, janë luajtur 3 sfida, me të gjashtë skuadrat e këtij grupi që zbritën në fushën e lojës. Polonia mori një fitore shumë të…

Lajmë të mira për Shqipërinë, Turqia humbet një titullar

Kombëtarja jonë do të presë mbrëmjen e nesërme Turqinë në “Loro Boriçi”. Kur na ndajnë më pak se 24 orë nga takimit, në kampin turk kanë mbërritur lajmë jo të mira. Mesfushori i Istanbul Bashakshehir, Irfan Kahveçi ka lënë grumbullimin si…

Italia përgjysmohet akoma më shumë, dëmtohet ylli i sulmit

Lajme jo të mira për kombëtaren italiane. Roberto Mançini duket se ka qenë i shqetësuar pas seancës së sotme stërvitore, teksa një ndër lojtarët më të rëndësishëm ka lënë grumbullimin si pasojë e një dëmtimi. Bëhet fjalë pikërisht për…

Tjetër dëmtim te Anglia, Sauthgejt mbetet me “kolopuçët”

Kombëtarja angleze e futbollit bëri një Botëror të shkëlqyer, duke arritur deri në gjysmëfinale, madje edhe duke fituar me penallti kundër Kolumbisë, gjë që nuk ndodhte asnjëherë. Megjithatë, ecuria e Botërorit është lënë pas dhe fokusi…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online